Najświeższa premiera debiutanckiej EP-ki Natalii Moskal – „Anguana”!

Anguana to pierwsza płyta Natalii Moskal, która swoje światło dzienne ujrzała właśnie dziś! Zapowiada ją singiel Foreign Stranger

nataliamoskalscreen
screen teledysku z serwisu YouTube

Album współtworzyli znani i cenieni producenci muzyczni: Marek i Bartosz Dziedzicowie oraz Łukasz Maron. Anguanę charakteryzuje dualizm brzmień – spokojne piosenki przeplatają się z bardziej rytmicznymi dźwiękami. Wspólnym mianownikiem wszystkich utworów jest elektro-pop. Polskie teksty na płytę napisali Zuzanna Wrońska i Radek Łukasiewicz, angielskie Natalia Moskal.


Płyta jest dostępna za pośrednictwem portali streamingowych.

Tidal,  Spotify


Różnorodność – to słowo, które najlepiej oddaje charakter debiutanckiej EP-ki Natalii Moskal. Piosenki, które znalazły się na Anguanie kontrastują ze sobą pod względem brzmień, użytych technik i efektów. Muzyka elektroniczna została tutaj połączona z żywymi instrumentami, m.in. pojawia się jeden z najstarszych insrumentów dętych na świecie, używany przez australijskich aborygenów didgeridoo. Ponadto na płycie można usłyszeć perkusję, fortepian, gitarę, czy banjo.

Udało mi się osiągnąć różnorodność brzmień dzięki producentom, którzy przyjęli ode mnie zaproszenie do współpracy, dzieląc się ze mną swoim doświadczeniem i pomysłami. Bardzo zależało mi na tym, aby kompozycje prezentowały moje dwa oblicza – to bardziej spokojne oraz to dynamiczne, rozedrgane, goniące za wieloma rzeczami jednocześnie. – mówi Natalia Moskal.


Natalia Moskal – Foreign Stranger


Natalia MoskalNatalia od początku do końca sama decydowała o procesie tworzenia EP-ki, biorąc czynny udział w każdym etapie pracy nad nią – od kompozycji i pisania tekstów do produkcji albumu. Oprócz muzyki, Natalia spełnia się jako tłumaczka książek. Obecnie pracuje nad pierwszym polskim przekładem książki Esther Kreitman, siostry Singera.

Producentami utworów na EP-ce są: Marek i Bartosz Dziedzic oraz Łukasz Maron. Autorką angielskich tekstów jest Natalia Moskal. Za teksty w języku polskim odpowiadają: Radek Łukasiewicz (zespół Pustki) oraz Zuzia Wrońska (Ballady i romanse).

[Przeczytaj więcej o Natalii Moskal]


Zajrzyj tu:

Natalia Moskal facebook: https://www.facebook.com/NataliaMoskalOfficial/?fref=ts

 

Natalia Moskal udział w akcji Wspieramy Polskich Artystów.

 

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *