Najświeższa premiera nowej płyty zespołu Dead Snow Monster – „Things”

Nie tak dawno pisaliśmy o samej zapowiedzi nowej płyty zespołu Dead Snow Monster. Dziś możemy napisać – Już jest! Dead Snow Monster wraca z nową płytą!

Dead Snow Monster wraca z nowym singlem i zapowiada płytę!


Things

Prosta, szczera i z ogromnym ładunkiem energii – tak w skrócie można podsumować muzykę, którą tworzy zespół Dead Snow Monster. Kolejną dawkę swojego minimalistycznego, garażowego rocka dostarcza na albumie „Things”, który dziś ma swoją premierę.

Połamane talerze perkusyjne, niestrojące gitary, a zamiast wzmacniaczy gitarowych przerobione radioodbiorniki – tak chłopaki z Dead Snow Monster zaczynali. Te trudne początki bynajmniej ich nie zniechęciły, bo na koncie mają już dwie EP-ki i debiutancki longplay „I Wanted to See a Monster”.

Teraz wydali kolejny album – „Things”. Na płycie znalazło się 10 utworów, których wspólnym mianownikiem jest minimalistyczna forma oraz świadome nawiązania do rocka z lat 60. XX w. i nadanie mu nowej, świeżej formy.

Podczas pracy nad „Things” wykorzystywaliśmy zupełnie inne metody niż przy pierwszej płycie. Nagrywaliśmy ślady po kolei, co pozwoliło nam na dużo lepszą kontrolę nad dźwiękiem oraz ostateczną formą utworów – mówi Kamil Kozłowski, wokalista Dead Snow Monster.


Singiel promujący płytę „Things” –  „I’m Right (Don’t Try To Lie)”


Wszystkie instrumenty były nagrywane na żywo – od starego rozstrojonego pianina poprzez najdziwniejsze perkusjonalia aż do gitar, na których chłopaki z Dead Snow Monster grają na co dzień podczas prób i na koncertach.

Sporo też eksperymentowaliśmy, użyliśmy wielu „przeszkadzajek” – grzechotek czy tamburynów. Dzięki temu osiągnęliśmy prawdziwe brzmienie, dokładnie takie, o jakie nam chodziło – dodaje Sylwster Wroniecki, basista DSM.

Płyta powstawała w małym, klimatycznym studiu pod Wrocławiem, a prace nad nią trwały łącznie 13 miesięcy. 

Zmienialiśmy aranże, nagrywaliśmy ścieżki, ale często też kasowaliśmy je i tworzyliśmy na nowo. Szukaliśmy tego doskonałego brzmienia. Nawet jeśli akurat nie siedzieliśmy razem w studiu, akt twórczy trwał nieprzerwanie, a muzyka cały czas siedziała w naszych głowach – mówi Michał Kozłowski, perkusista DSM.

Tytuł płyty – „Things” – oznacza rzeczy osobiste, istotne dla członków zespołu. 

Te materialne trafiły na okładkę albumu, a o niematerialnych mówią teksty, które są bardzo nasze, bardzo prywatne. Poruszamy w nich różne, ale za każdym razem niezwykle ważne dla nas tematy. Opisujemy swoje przeżycia, emocje, uczucia, relacje z innymi ludźmi, a także między nami – członkami zespołu. Mówimy o rzeczywistości, jaka nas otacza – wymienia Kamil 


Dead Snow Monster – Things


Zajrzyj tu:

Dead Snow Monster facebook: https://www.facebook.com/DeadSnowMonster

Płytę „Things” można zamówić mailowo pod adresem things.deadsnowmonster@gmail.com w cenie 20 zł.

 

 

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *