Namena Lala i jej ” Eyes of Green”

Namena Lala to projekt solowy Natalii Orkisz, znanej z wiolonczeli i głosu w zespole Box Anima. W solowej odsłonie niemal całą warstwę muzyczną tworzy jej głos, zapętlony za pomocą loopera. 

Mimo że wielu słuchaczom ten rodzaj muzycznej twórczości przywodzi na myśl transowo-ambientowe produkcje multi-instrumentalistów, Namenie Lali bliżej do eksperymentów Kimbry z początku jej kariery, Imogen Heap, czy Florence + the Machine. Jej muzyka pozostaje piosenkowa i wyrazista.

Projekt powstał około dwa lata temu i zanim lockdown na dobre zamroził sceny muzyczne w Polsce, Natalia zdążyła zagrać ponad 10 koncertów i udostępnić kilka live sesji. Jednak dopiero teraz, w kooperacji z niezależną krakowską wytwórnią Wynik Współpracy.

Jak dodaje wokalistka: ” Właściwie od momentu, w którym napisałam tę piosenkę, wiedziałam, że będzie pierwszym singlem. Zawiera to, z czym chcę, by moja muzyka była kojarzona. Cieszę się, że przy jej produkcji, udało nam się z Michałem [Juszczakiem] to „coś” zachować: wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.