„Nasturcje”- nowy singiel od So Much Love

So Much Love to Poznański duet, który tworzą Jaga i Marek Baczyńscy. Oniryczny wokal, słowa i melodie, a w tle syntezatory, charango, ukulele, gitara, pianino, lira kryształowa. Grają w stroju 432 Hz.

Jak sami podkreślają :”Nasza muzyka to ścieżka dźwiękowa do snów Jagi. Poruszamy się w obszarze popu, inspirując się brzmieniem sennych, mglistych i wietrznych muzycznych przestrzeni, co ma na celu stworzyć spokój w naszej muzyce. Teksty są pisane z uważnością na brzmienie słów i ich wieloznaczność. Jaga traktuje słowo jak zespół dźwięków, których rolą jest współbrzmieć z muzyką. Muzyka, w swym odrobinę medytacyjnym charakterze, niespiesznie ilustruje te wyśnione opowieści pozostawiając w słuchaczu wrażenie wewnętrznej ciszy.”

Nasturcje”, to trzeci singiel duetu So Much Love zapowiadający ich pierwszy album o tym samym tytule. Tak jak dwa poprzednie single „Vulpes Vulpes” i „Aloha Ustka” został nagrany i zmiksowany w ich domowym Zanshin Studio. Mastering również wykonał Alex Gordon z Abbey Road Studios.

W singlu „NasturcjeSo Much Love znacząco odchodzi od brzmień akustycznych zmieniając proporcje na rzecz syntezatorów analogowych. Dominującą rolę w tym utworze odgrywa śpiew Jagi i jego liczne plany rozpuszczone w różnego rodzaju szeptach, wokalizach, pogłosach i delayach. Delikatny śpiew jest umiejscowiony w kontrze do zdecydowanego, chropowatego basu i mocnego, przesterowanego loopa z Mooga. Całość jest uzupełniona ciekawostkami w postaci przetworzonych odgłosów wkładanych naczyń do zmywarki, czy też starego, przestrojonego do 432 Hz pianina Calisia, na którym zagrał Marek przy otwartych drzwiach tarasowych do ogrodu – „wrażliwe ucho słuchacza może usłyszeć naszego zaprzyjaźnionego, ogrodowego kosa”. Poetyckie, choć surowe lyric video do singla „Nasturcje” stworzyła poznańska artystka, Magdalena Raczkowska. Bazą był jej film pt. „Ogród o zmierzchu”, przywołujący na myśl amatorskie i ukradkowe spojrzenie przypadkowego podglądacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.