Natalia Szczypuła wystąpi na przedpremierowym koncercie!

Natalia Szczypuła nagrodzona przez czytelników naszego portalu tytułem „Wokalistki Roku 2021” i doceniona w kilku pozostałych kategoriach („Debiut Roku 2021”, „Przebój Roku 2021”) wystąpi we Wrocławiu z koncertem przedpremierowym zapowiadającym nadchodzącą płytę. 

Wokalistka ani na chwilę nie zapomina o fanach i regularnie publikuje w sieci nowe utwory. Wielkim sukcesem okazał się wydany w październiku 2021 r. singiel „Lukier”, nagrany w formie Live Session w pokaźnym, 11-osobowym składzie, obejmującym sekcję dętą i chórki. 

Podczas koncertu zapowiedzianego na 4 marca 2022 roku Szczypuła wystąpi w tym właśnie, poszerzonym składzie. Wcześniejsze single, takie jak „Toniesz” czy znany z programu The Voice of Poland „Z tobą” zabrzmią w nowych aranżacjach z towarzyszeniem trąbki, saksofonu tenorowego i saksofonu barytonowego. Skąd ten pomysł?

Materiał na płytę gotowy jest od dawna” tłumaczy Szczypuła. „Zaczynaliśmy w pięcioosobowym składzie, ale po nagraniu „Lukru” nie wyobrażam już sobie koncertować bez moich wspaniałych dęciaków i chórków. Utwory, które zagramy na koncercie, zostaną zarejestrowane i ujęte na płycie jako Bonus Tracks. Jestem bardzo ciekawa jak słuchacze zareagują na te nowe aranżacje”.

Oprócz utworów krążących w sieci i emitowanych na antenach radiowych, zgromadzona na koncercie publiczność będzie mogła usłyszeć kompozycje premierowe, które również znajdą się na płycie, takie jak np.: utwór „Teraz i tu” stworzony wspólnie z producentem, pianistą i aranżerem – Łukaszem Bzowskim.

O Natalii zrobiło się głośno po sukcesie w The Voice of Poland 11, za którym poszły kolejne osiągnięcia, np. nagroda Grand Prix na LadiesJazz Festival Gdynia 2021. Jej muzyka często określana jest mianem „glamour”, a sama Natalia „posiada zdolność tworzenia bezpretensjonalnych i szykownych piosenek, które wykraczają poza oczywistą formę popu” (Polska Płyta – Polska Muzyka). To utwory łączące w sobie soul, r’n’b, niekiedy jazz, doprawione sporą dawką popowej lekkości. 

Koncert odbędzie się 4 marca 2022 r. we Wrocławskim Klubie Formaty. Oprócz tego, artystka zapowiedziała już premierę kolejnego singla, „Falling Slowly”, która nastąpi jeszcze przed koncertem. Więcej informacji wkrótce.

Bilety można kupić tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.