Neena ze skłaniającym do refleksji teledyskiem do singla „The Game”

W minioną środę, tj. 15 listopada br., o godzinie 18 neena zaprezentowała teledysk do utworu „The Game”, czyli pierwszego singla zwiastującego jej debiutancką płytę, zatytułowaną „Flipside”.


„The Game” jest singlem zapowiadającym debiutancki album, „Flipside”. Łączy w sobie surowy, post-industrialny klimat z mocnym, ciekawym głosem wokalistki i chwytliwą melodią refrenu. Dynamika utworu wprowadza nas w nastrój pełen niepokoju. Fabularny teledysk, będący jego ilustracją, zgodnie z zamierzeniem stawia prowokacyjne pytania dotyczące współczesnych, wciąż aktualnych wyborów, z jakimi codziennie się zmagamy. Mieszkańcy pewnego, nieokreślonego w przestrzeni i czasie miasteczka świętują 30-lecie budowy Wielkiego Muru, powstałego, aby chronić ich przed niebezpieczeństwem z zewnątrz. Przedstawiony w klipie postindustrialny świat i jego bohaterowie są być może zwierciadłem, w którym każdy z nas może się przejrzeć, biorąc udział w tytułowej grze.Utwory do zbliżającego się wielkimi krokami krążka „Flipside” powstały we współpracy z cenionym producentem muzycznym Bartoszem Dziedzicem. Neena, po świetnie przyjętym materiale sprzed dwóch lat, wraca w nowej, zaskakującej odsłonie muzycznej i z pewnością nie pozwoli żadnemu słuchaczowi pozostać obojętnym.


Neena to młoda, obecnie osiemnastoletnia wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, proponująca świeżą estetykę dźwięku, łączącego pop z muzyką alternatywną i elektroniczną. Poprzednie jej produkcje, „Roses” oraz „Run”, zostały docenione przez słuchaczy, znalazły się między innymi na Liście Osobistej Piotra Metza w radiowej Trójce oraz spotkały się z szeregiem pozytywnych recenzji w mediach. W ciągu ostatnich dwóch lat neena intensywnie pracowała nad nowym albumem, odkrywała nowe brzmienia i pisała utwory stanowiące podróż w nowy wymiar, w nieznany jeszcze świat. Sama przyznaje, że przywiązuje taką samą wagę do kompozycji, a także tekstów opisujących bardzo subiektywny obraz współczesnego świata. W swojej twórczości odważa się stawiać pytania, z którymi, jak twierdzi, konfrontuje się młode pokolenie, wchodzące obecnie w dorosłość, próbujące odnaleźć się w zastanej hiperkonsumpcjonistycznej i skonfliktowanej rzeczywistości.


Zajrzyj po więcej:

neena na facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.