Nenne z zapowiedzią płyty „Underwater Disco”

Swoją twórczość określają mianem „fairy-tale pop” i „underwater disco”. Pod tymi tajemniczo brzmiącymi hasłami kryją się utwory nawiązujące do ambientu i jpopu, z oryginalnymi, baśniowymi narracjami. Poznajcie Nenne, czyli polsko-szwedzki duet posługujący się nazwą pochodzącą od japońskiego zwrotu używanego wtedy, gdy usypia się dzieci, jednak zbliżająca się wielkimi krokami płyta „Underwater Disco” z pewnością nie pozwoli Wam zasnąć. 


Grupa Nenne stanowi połączenie sił grającego na perkusji i fortepianie, a także produkującego muzykę Alberta Karcha oraz Szwedki Lo Ersare. Wspólne zamiłowanie do anime i języka japońskiego zaowocowało powstaniem formacji istniejącej od roku i mającej na swoim koncie koncerty w Japonii, Szwecji i Danii. Obecnie muzycy koncentrują się na zakończeniu prac nad debiutanckim albumem „Underwater Disco”. Ujrzy on światło dzienne już 7 czerwca br. Razem z wydawnictwem ukaże się komiks narysowany przez rysowniczkę Annę Krztoń.


Singlami promującymi krążek są utwory „Madoromi” i „Underwater Disco”. Pierwszy z wymienionych opowiada o małej wróżce śniącej o spadających, tańczących gwiazdach, do których ostatecznie sama dołącza. „Madoromi” po japońsku oznacza bowiem stan pomiędzy snem a jawą, moment tuż przed zaśnięciem.Z kolei do piosenki tytułowej powstał teledysk nakręcony na VHS.


zajrzyj po więcej:

Nenne na Facebooku