„Nest” – muzyczna nowość od Milito

Milito pod tym pseudonimem kryje się artysta Kamil Niedziałek. Singer-songwriter, multiinstrumentalista, performer, absolwent warszawskiej ASP. W 2016 roku wydał debiutancką płytę Gwiazda rubieży – jak sam żartobliwie mówi – z nagraną we własnej sypialni muzyką religijną dla ateistów i agnostyków. Były to eksperymentalne utwory oparte głównie na dźwiękach fisharmonii, mandoliny i fletów. Nowy projekt artysty to art-popowa muzyka podejmująca temat męskiej wrażliwości, w tym dyskryminowanym i niedoreprezentowanym aspektom męskości.

Pierwszy singiel Nest to rytualna dzika pieśń na cześć budowania domu. Utwór został wydany dzisiaj, tj. 18 czerwca 2021 roku na platformach streamingowych. W utworze pojawił się gościnnie Oskar Mir, który śpiewa w chórkach i gra na gitarze.

Jak sam artysta dodaje „Singiel Nest otwiera nowy rozdział w mojej twórczości muzycznej, mianowicie projekt poświęcony męskiej wrażliwości. Utwór tytułowy to niemal rytualna pieśń rodem z dżungli miksująca inspiracje trip hopem, art popem i niezależnymi kompozytorami muzyki współczesnej. Wrażeniowo oscyluje pomiędzy psychodelą i dzikim majestatyzmem, co udało się osiągnąć m. in.  niepokojącymi wstawkami rodem z trapu zanurzonymi w ambientową przestrzeń. Symboliczne gniazdo z jednej strony może oznaczać zakładanie domu, rodziny, z drugiej – budowanie własnego miejsca w świecie. Stąd w warstwie lirycznej tekst, zmysłowy i erotyczny, przypomina zaklęcie miłosne, jakby na język ludzki przełożono godowe nawoływanie zwierząt, a to jest zawsze pełne wyzutego z wątpliwości i wywołującego dreszcze entuzjazmu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.