NEUOBERSCHLESIEN prezentuje materiał live z koncertu zagranego 320 m pod ziemią

Chłopaki z niesamowitego NEUOBERSCHLESIEN chwalą się swoim występem w zabytkowej Kopalni Guido, gdzie zagrali dla swoich fanów aż 320 m pod ziemią!

Koncert w zabytkowej kopalniw Zabrzu był pretekstem do zaprezentowania premierowego materiału z albumu „3„, który ukazał się 10.11.2017 roku.

„To był wyjątkowy koncert, jeden z najważniejszych w historii zespołu – mówi
Michał Stawiński, lider, wokalista i autor tekstów NeuOberschlesien. Premierowo zagraliśmy materiał z nowej płyty w miejscu, które wszyscy mamy w sercach, tam, gdzie nasze korzenie. Na salę koncertową zjechaliśmy autentyczną szolą (windą górniczą) i nadal
mam ciarki na skórze, jak o tym wspominam! Fragmenty widzicie w materiale”.

Album „3” stanowi nową odsłonę śląskiego zespołu. Nadal z rockowym pazurem, ale już z elektronicznymi wpływami Łukasz Sztaby oraz mocą gitarowych brzmień Tomka Andrzejewskiego i Adama Jurczyńskiego. Pojawiły się nowe ścieżki muzyczne, muzycy sięgnęli do nowych źródeł inspiracji. W efekcie powstał materiał różnorodny, który spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności.


Zespół opublikował na kanale S.P. Records ponad 10 minutowy zapis z koncertu, który miał miejsce 27.10.2017r., w bardzo nietypowym, ale jakże klimatycznym miejscu, jakim jest Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu.


NeuOberschlesien jest także w trakcie trasy koncertowej. Materiał z nowego albumu „3” prezentują w dwóch formach: akustycznie i elektrycznie.

Koncerty NeuOberschlesien to spektakularne wydarzenia, przyciągające publikę w różnym wieku i tym samym – łączące pokolenia. Niesamowita charyzma sceniczna wokalisty, Michała Stawińskiego, a także oprawa towarzysząca koncertom sprawiają, że występy powodują niezmiennie ogromny entuzjazm publiczności.

Najbliższe koncerty odbędą się m. in. 2.02. w Proximie w Warszawie, w Poznaniu (3.02), Zielonej Górze (9.02), Bydgoszczy (10.02), Gdyni (11.02) a także w  Nowym Sączu, Tychach i Świdnicy.

Już 20 marca także nie lada gratka na fanów – charytatywny koncert na rzecz budowy pierwszego stacjonarnego hospicjum w Rybniku, w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Ze względu na wyjątkowy cel koncertu, zespół zagra set akustyczny i elektryczny!


Przeczytaj także:

* [WYWIAD] NeuOberschlesien: „To, że jesteśmy ryzykantami, pokazujemy cały czas”

[RELACJA] NeuOberschlesien w łódzkim klubie New York


Zobacz także:

NeuOberschlesien – Strona oficjalna

NeuOberschlesien – Facebook

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.