NeuOberschlesien zagra premierowo 320 m pod ziemią w Kopalni Guido

Wyjątkowa, koncertowa premiera nowego albumu NeuOberschlesien odbędzie się 320 m pod ziemią, w Kopalni Guido w Zabrzu, w sobotę 28.10.2017.

Po raz pierwszy zespół zagra materiał z płyty, której premiera wydawnicza została ustalona na jesień 2017, precyzyjna data premiery już niebawem zostanie ogłoszona przez wydawcę SP Records.

Bilety są w sprzedaży od czwartku 14.09.2017, od godz. 12.00 w cenie 70,00 zł, wyłącznie na bilety.kopalniaguido.pl. Zjazdy gości na dół od 17.30 – 19.30. Start koncertu o 20.00.


 

„To wyjątkowy koncert, jeden z najważniejszych w historii zespołu – mówi Michał Stawiński, lider, wokalista i autor tekstów NeuOberschlesien. Zaczynamy w miejscu, które wszyscy mamy w sercach, tam, gdzie nasze korzenie. To wielki zaszczyt i ogromna radość, że po raz pierwszy materiał z naszej płyty usłyszy publiczność w sercu Śląska. Na salę koncertową zjedziemy autentyczną szolą (windą górniczą) i już mam ciarki na skórze, jak o tym pomyślę! Nasz nowy materiał jest bardzo różnorodny, nie zabraknie tekstów w gwarze śląskiej, o współczesnym Śląsku, o naszej ojczyźnie Polsce, o sprawach ważnych i tych prozaicznych, życiowych.  Od lat powtarzam, że Oberschlesien powstał po to by łączyć, więc postanowiliśmy, że na nowym krążku znajdą się trzy utwory w j. polskim. Wierzymy, że singlami uda nam się zaistnieć na antenie ogólnopolskich stacji radiowych.

Zapraszam serdecznie na nasz koncert w Kopalni Guido, którym otwieramy trasę promującą płytę i premierowo zagramy numery z nowej płyty! To wydarzenie, na którym musicie z nami być!”


NeuOberschlesien to spektakularne koncerty i wyjątkowy kontakt muzyków z publicznością. Niezwykła barwa głosu oraz olbrzymia charyzma sceniczna Michała Stawińskiego – wokalisty i lidera. NeuOberschlesien przyciąga publiczność w każdym wieku, nieustannie jednocząc wszystkie pokolenia. To wszystko sprawia, że zespół od lat spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność.


„Fart” singiel promujący płytę zespołu


Od lutego 2017 zespół występuje w składzie: Michał Stawiński – wokal, Łukasz Sztaba – klawisze, Wojtek Jasielski – bas, Tomasz Andrzejewski – gitara, Adam Jurczyński – gitara, Filip Oczkowski – perkusja.

Płytę zapowiada wydany 6 lipca 2017 numer FART, który od daty premiery utrzymuje na górnej pozycji listy Turbo Top w Antyradiu.  Niebawem ukaże się kolejny singiel promujący wydawnictwo.  Planowana premiera płyty –  jesień 2017. Wydawca SP RECORDS.


Kopalnia Guido to niepowtarzalne miejsce w sercu Śląska, jedyna trasa turystyczna w Europie, na którą zjeżdża się 320 metrów pod ziemię. Na turystów czekają niezapomniane atrakcje na górniczych wyrobiskach, działające maszyny, kolejka do transportu ludzi, a każda wycieczka kończy się w barze na poziomie 320 m, gdzie można napić się piwa, zjeść śląski żur i chleb ze smalcem.


 Zajrzyj po więcej:

NeuOberschlesien Strona oficjalna

NeuOberschlesien Facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.