New York Festiwal – XI edycja – MR. MOON, 6BM, ZŁA WOLA – sylwetki zespołów

Nadchodzi środa! XI edycja New York Festiwal przed nami! Tym razem na scenie zagoszczą: MR. MOON, 6BM, ZŁA WOLA. Start 06.12.2017 godz. 20:00. Wejście za free!

Jak co środę, w łódzkim Klubie New York zaprezentują się młodzi i zdolni z całego kraju. Tym razem na scenie New York Festiwal wystąpią…


MR. MOON, solidny skład zespołu został uformowany na przełomie 2015 roku. Swój silnik zbudowali wspólnie w Krakowie. Dźwięki wypełniające miejsca, w których się pojawiają, przyprawione są mocnym, południowym, hardrockowym tętnem, wymieszanym z nieprzewidywalnym, soczystym i emocjonalnym rock&rollem.

Są przyjaciółmi przesączonymi latami 90’, w czym tkwi ich moc. Ich paliwem jest publika i to dzięki Niej odpalają wszystko to, czego nie jesteście sobie w stanie wyobrazić.


Zespół 6BM powstał w Lublinie, zaś za oficjalną datę swoich narodzin uznaje 2 października 2015 roku. Początkowo grający głownie rockowo-metalowe rzeczy i przechodzący perturbacje personalne, w 2017 skierował swoje brzmienia w bardziej elektronicznym kierunku, nie rezygnując przy tym z mocniejszych dźwięków. W utworach kapeli można usłyszeć inspiracje takimi gatunkami, jak m.in.: synthwave, nu-metal, drum’n’bass czy post-rock.

Zespół ma na swoim koncie kilka większych koncertów, jak Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2016, Festiwal Progresman 2017 czy Polcon 2017, a także kilka koncertów klubowych. Obecnie przygotowuje się do jesiennych koncertów poza rodzinnym miastem, pracuje nad EP-ką oraz pierwszym w historii zespołu teledyskiem.


ZŁA WOLA – korzenie grupy sięgają warszawskiej Woli –  to stamtąd pochodzi trzech członków-założycieli. Dlaczego to istotne? Bo muzyka jaką gra Zła Wola jest jak ta robotnicza dzielnica – brudna, surowa i agresywna, ale zarazem energetyczna i fascynująca. Zabiera słuchacza w podróż po zakamarkach duszy, do których najchętniej by nie zaglądał. Włącz ich utwory, zamknij oczy i zanurz się w ciemnej, wolskiej bramie.

Zespół Zła Wola w 2017 roku wygrał w Festiwalu Emergenza Warszawę i nagrodę publiczności, gościł na antenie Antyradia, doszedł do półfinału Gwiazd Rocka TVP i grał wspólnie z legendarnym TSA.


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Konrad Jeremus – Guitar Harmony
Karol Sakosik – Gazeta Wyborcza
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zajrzyj po więcej:

MR. MOON – Facebook
6BM – Facebook
ZŁA WOLA – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.