New York Festiwal – III edycja – Doom Wings, Violka, Vernissage – sylwetki zespołów

Już w nadchodzącą środę rusza III edycja New York Festiwal 2017/2018. Tym razem na scenie zagrają: DOOM WINGS, VIOLKA, VERNISSAGE. Tuż przed pokazem przedstawiamy Wam ich sylwetki. Start godz.20:00, wstęp free.


Doom Wings to zespół z Częstochowy, który stawia na mocną metalową muzę.

Mówią o sobie: „Staramy się czerpać inspiracje z wszystkich stylów tego gatunku. Rok 2016 był dla nas przełomowy ponieważ wyszliśmy z sali prób i zaczęliśmy koncertować po bliższej i dalszej okolicy. Podczas występów na żywo stawiamy na moc i energię dlatego po koncercie pot, krew i łzy leją się strumieniami. Po zimowym sezonie koncertowym pracujemy nad nagraniem profesjonalnej EP-ki oraz pokazania się z naszą muzyką metalowej publiczności w całym kraju”.Zespół Violka powstał z początkiem 2017. Od początku pracuje nad własnym materiałem. Violka Marcinkiewicz to charyzmatyczna wokalistka obdarzona wyjątkowa barwą głosu. W roku 2014 wygrała konkurs Krakowska Rotunda.

Jest dwukrotną półfinalistką programu Must Be The Music a także uczestniczką programów Szansa na Sukces i The Voice Of Poland. Aktualnie zespół pracuje nad debiutancką płytą.VernissagE, to zespół, który powstał w 2008 roku z inicjatywy basisty Witka Rajczaka.

Obecnie, to zespół z regionu łódzkiego, skład stanowią muzycy z różnych miast w województwie. Z Łodzi, Zgierza, Bełchatowa, Łasku i Zduńskiej Woli.

VernissagE wciąż gromadzi nowych fanów, a na koncie osiągnięć ma już kilka utworów z pierwszych miejsc list przebojów. Szerokie spektrum proponowanej muzyki znajduje zwolenników wśród słuchaczy w różnym przedziale wiekowym. Gatunek można śmiało zakwalifikować jako pop-rock, hard rock z lekką nutą progresji.

Teksty skłaniają do refleksji, dotykając czasem trudnych zagadnień związanych z przemijaniem człowieka, dylematów jakie musimy podejmować jako ludzie, nie zawsze zgodnych z samym sobą. Profesjonalne podejście a jednocześnie tzw. luz rock&rollowy muzyków sprawia dobrą relację z fanami na koncertach i jednocześnie wpływa na jakość wymienianej pozytywnie energii.This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Konrad Jeremus – Guitar Harmony
Karol Sakosik – Gazeta Wyborcza
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zajrzyj po więcej:

Doom Wings – Facebook

Zespół Violka – Facebook

VernissagE – Facebook

New York Festiwal – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.