New York Festiwal – IV edycja – CANIS LATRANS, AUTHORITY, 0% NORMY – sylwetki zespołów

Już w najbliższą środę kolejne pokazy młodych talentów w ramach New York Festiwal 2017/2018. Tym razem przed czcigodnym Jury wystąpią: CANIS LATRANS, AUTHORITY, 0% NORMY. Start 25.10.2017, godz. 20:00. Wejście za free!

Jako patronat medialny tego przedsięwzięcia, przedstawiamy Wam sylwetki zakwalifikowanych zespołów.


CANIS LATRANS pisze o sobie: „Pochodzimy z Gliwic. Dotychczas mięliśmy okazję zagrać kilka mniejszych i większych koncertów m.in. z zespołami AKURAT, MYSLOVITZ, graliśmy na festiwalu COLOURS OF OSTRAVA, zajęliśmy II miejsce na śląskim przeglądzie kapel studenckich oraz reprezentowaliśmy województwo śląskie na finale Emergenza Festiwal. W muzyce staramy się łączyć wiele gatunków muzycznych, wykorzystując przy tym nietypowe instrumenty takie jak banjo, bodhran itp. Aktualnie jesteśmy w trakcie nagrywania naszej Epki.”AUTHORITY, to zespół został założony jeszcze pod koniec lat 90 przez Marcina Wikę, Krzyśka Kowala i Przemka Barana. Po roku czasu zostało nagrane pierwsze demo składające się z 4 utworów. Od tego momentu zespół zagrał kilkanaście udanych koncertów między innymi w klubach oraz na kieleckich juwenaliach. Na podsumowanie tego okresu zespół wystąpił na koncercie w radio Kielce i ten koncert został zarejestrowany co stanowi oficjalną Epkę koncertową. Niestety niedługo po koncercie z niezrozumiałych przyczyn zespół zawiesił działalność.
W roku 2012 zespół został reaktywowany w oryginalnym trzy osobowym składzie który tworzył nową muzykę. Skład uzupełnił wokalista Sebastian Serwilski z nową energią i zaangażowanymi tekstami. Niedługo potem kolejna rotacja, Sebastiana na froncie zastąpił Hubert Lemiecha oraz dołączył do nas gitarzysta solowy Eant Clistwood. Sebastian cały czas pozostaje w zespole jako autor tekstów.
Od listopada 2014 roku rozpoczęliśmy prace w studiu nad nowym materiałem. Do nowego utworu pod tytułem „Matka” został zrealizowany teledysk.
W maju 2015 roku zagraliśmy na Festiwalu Kielce Rockują obok The Animals, Mech, Artur Brown, The Cell czy Eric Bell. Na tym samym festiwalu zakwalifikowaliśmy się do kolejnego koncertu w ramach konkursu Rock-Front na którym zdobyliśmy wyróżnienie. Jednocześnie dostaliśmy nominacje do Świętokrzyskiej nagrody muzycznej Kieleckie Scyzoryki 2015 w kategorii wykonawca Hard-Rock/Metal której zostaliśmy laureatem. W roku 2016 zespół wydał EPkę „Bona Fide” składającą się z czterech utworów.
W tym okresie nastąpiły kolejne zmiany personalne, stanowisko gitarzysty solowego objął Darek Piątkowski z zespołu SPECTRUM.
Rok 2016 zakończyliśmy trasą promującą płytę „Bona Fide Tour 2016” wspólnie z Czeskim zespołem The Snuff.
Na początku 2017 roku otrzymaliśmy zaproszenie do współpracy od Amerykańskiego producenta Jeffro Lackscheide. Płyta ukaże się na przełomie 2017-2018.0% NORMY – prace nad projektem rozpoczęły się w kwietniu 2015 roku, wtedy właśnie powstał tekst do utworu „Czas”, który jest jednym z trzech utworów debiutanckiego singla wydanego pod nazwą M!W – Proza Życia. Mocno rockowy projekt prowadziło początkowo dwóch rzeszowskich muzyków znających się już od wielu lat i grających niegdyś wspólnie w rzeszowskim zespole SHON. W połowie roku 2016 wokalista M!W dołączył do zgranej grupy 4 muzyków. Działając już w pełnym składzie muzycy postanowili zmienić nazwę projektu i zaczęli działać pod szyldem 0% NORMY.This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Konrad Jeremus – Guitar Harmony
Karol Sakosik – Gazeta Wyborcza
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zajrzyj po więcej:

CANIS LATRANS

AUTHORITY

0% NORMY!

New York Festiwal – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.