New York Festiwal – V edycja – TRT, CHERRIES IN SKI, GDP SQUAD – sylwetki zespołów

Środa nadchodzi! A co za tym idzie? Kolejna tura pokazów New York Festiwal, na których zaprezentują się zespoły z całej Polski. Tym razem przed publicznością łódzkiego klubu wystąpią: TRT, CHERRIES IN SKI, GDP SQUAD. Start 08.11.2017, godz. 20:00. Wejście za free!

Jako patronat medialny tego przedsięwzięcia, przedstawiamy Wam sylwetki zakwalifikowanych zespołów.


TRT – w skład bandu wchodzą doświadczeni muzycy, z energią i pomysłem na siebie, grający wcześniej w zespołach: The Bill, Farben Lehre – „Projekt Punk“, Hazael, Alegorya oraz Reszta Pokolenia. Na gitarze gra Sebastian Stańczak, Janek Nowak na basie, Artur „Artie” Woźniak na perkusji, a wokalistą jest Szymon Wiśniewski. Od początku 2017 roku zespół bardzo aktywnie koncertuje. Oprócz autorskich koncertów dzielili scenę m.in. z zespołem Chemia na ich wiosennej trasie. W dniu 10 kwietnia 2017 swojej premiery doczekał się pierwszy autorski utwór zespołu zatytułowany „Zmierzch” a podwójny singiel pt. „Jeden” został wydany głównie w formie multimedialnej i można go znaleźć na takich serwisach jak iTunes, Spotify czy Deezer.


CHERRIES IN SKI – Zespół powstał w styczniu 2012 jako trio. W 2014 wygrał konkurs w Mirachowo Blues Festiwal (Blues w Leśniczówce) oraz II miejsce w konkursie II Rock Blues Festiwal w Siemianach. 2015 finalista konkursu zespołów bluesowych w Lusowie (Wielkopolskie Bluesowanie). 2017 gość festiwalu Rock-Blues Pożarowisko (Ożarów Mazowiecki).


GDP SQuAD, to zespół istniejący od 2005 roku, prezentujący mieszankę reggae, funky, ska i rocka. Niewątpliwą siłą zespołu jest fakt, iż każdy z muzyków ma indywidualne gusta muzyczne, co w połączeniu daje wybuchową mieszankę pozytywnej energii popartej świetnymi tekstami. Zespół bezustannie bierze udział w większych lub mniejszych koncertach konsekwentnie bawiąc zgromadzoną publiczność. GDP SQuAD ma na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć na scenie ogólnopolskiej. W maju 2010 zespół zwyciężył w przeglądzie zespołów w Częstochowie, w którym nagrodą był występ na Reggae Day Festival w Częstochowie. Nagrodą był występ obok zespołów m.in. JAMAL, EASTWEST ROCKERS, CAŁA GÓRA BARWINKÓW. Niewątpliwym sukcesem zespołu jest również zwycięstwo w przeglądzie kapel rockowych Rock’n’Tur w Turku. Swoim występem w „Must Be The Music – Tylko Muzyka” wzbudził zachwyt jurorów, zbierając pochwały za dojrzałość, dobre brzmienie oraz teksty utworów zaprezentowanych podczas przesłuchań oraz półfinału od takich sław jak Kora, Łozo, Elżbieta Zapendowska, czy Adam Sztaba. Ponadto podczas swojej działalności zespół ma również na koncie supportowanie takich gwiazd jak m.in. MALEO REGGAE ROCKERS, IRA, KULT, AKURAT, VARIUS MANX. Moc zespołu jest widoczna przede wszystkim na koncertach.


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Konrad Jeremus – Guitar Harmony
Karol Sakosik – Gazeta Wyborcza
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zobacz więcej:

TRT – Facebook 

CHERRIES IN SKI – Facebook

GDP SQuAD – Facebook

New York Festiwal – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.