„Nie dzieje się nic”, czyli debiutancki album Franken Frau

„Nie dzieje się nic” to tytuł debiutanckiej płyty zespołu Franken Frau. Album zawiera dziewięć autorskich kompozycji będących połączeniem rocka z alternatywnymi brzmieniami. Krążek ukazał się nakładem niezależnego wydawnictwa mbrossmusic.


Stery formacji objął Karol Marcinów, autor tekstów i muzyki. Współrealizatorem kilku nagrań jest Wojtek Kochanek, znany ze współpracy z takimi artystami, jak Ozzy Osbourne, Steve Vai, czy Chaka Khan.Po kilku latach grania w różnych zespołach doszedłem do wniosku, że warto zrobić coś w swojego, bez kompromisów i za co w stu procentach będę odpowiadał, stąd pomysł na Franken Frau. Miałem w szufladzie sporo pomysłów, nigdzie wcześniej niegranych utworów. Potrzebowałem tylko trochę czasu, aby je nagrać i wydać – podkreśla Karol Marcinów. – Na „Nie dzieje się nic” paradoksalnie dzieje się bardzo dużo. Jest trochę poszukiwań i ucieczek w różne alternatywne brzmienia oraz klasyczne, rockowe dźwięki gitar. Wszystkie teksty napisane są po polsku i poruszają różne egzystencjalne tematy – dodaje muzyk.


Pierwszym singlem promującym wydawnictwo była „Złość”. Ukazały się już także dwa inne teledyski, do piosenki „Sytuacja” i tytułowego utworu „Nie dziej się nic”.„Nie dzieje się nic” – spis utworów:
1. Walet Pik
2. Złość
3. Jeden
4. Sytuacja
5. Zostaw mnie
6. Alkoholowa mgła
7. Tysiąc mil stąd
8. Nie dzieje się nic
9. Do walizkiZajrzyj po więcej:

Franken Frau na Facebooku

oficjalna strona Franken Frau


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.