Niezapomniany HARLEM wystąpi Radiowej Trójce

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na premierowy koncert realizowany „na żywo” i transmitowany z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 11 kwietnia zaprezentuje się tutaj blues-rockowa grupa Harlem. Transmisja wydarzenia od godz. 19.05 na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Harlem to dzielnica Nowego Jorku, od lat 20. XX wieku będąca kolebką jazzowych i bluesowych brzmień. To właśnie od niej nazwę zaczerpnęła formacja założona w 1993 roku w Olsztynie. Grupa Harlem zadebiutowała dwa lata później płytą „Lustra”. Od tej pory regularnie nagrywa i koncertuje – niezmiennie pod wodzą Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego – lidera, kompozytora i gitarzysty grupy.

Działamy już 28 lat, a na koncie mamy osiem wydanych płyt, w tym kompilację największych przebojów. A każdy utwór to ludzkie emocje, myśli i dźwięki – najpierw artykułowane na próbach, a potem nagrywane w studiu. Przez niemal 30 lat muzykowania wymyśliliśmy kilkadziesiąt piosenek. Aż trudno w to uwierzyć, ile emocji i przeżyć jest zaklętych na tych płytach – mówi Krzysztof Jaworski.

W trakcie niedzielnego koncertu w Trójce Harlem zaprezentuje wybór swoich największych przebojów, ale pojawią się zapewne również premierowe utwory.

  • Początek koncertu (bez udziału publiczności) i transmisji na antenie Trójki w niedzielę 11 kwietnia od godz. 19.05. Streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.