Cel projektu:

Celem projektu jest prezentacja autorskiej twórczości warszawskich zespołów niszowych w formie reportażu oraz koncertów zorganizowanych na profesjonalnych scenach instytucji kultury w Warszawie.

O projekcie:

Projekt jest dedykowany warszawskim zespołom niszowym zawodowym lub amatorskim, tworzącym muzykę autorską w stylach: jazz, blues, folk, rap, reggae, pop, punk, rock, metal i ich pokrewne. Projekt jest skierowany wyłącznie do zespołów, które mają swoją siedzibę w Warszawie, ich członkowie są osobami pełnoletnimi i co najmniej dwóch z nich mieszka na terenie Warszawy. Do projektu zostanie zaproszonych 12 zespołów, którym będzie dana możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed publicznością, w formie koncertu na żywo, na profesjonalnych scenach oraz z pełną obsługą sceniczną, w jednej z pięciu partnerskich instytucji kultury w Warszawie. Wstęp na koncerty będzie bezpłatny, na podstawie wejściówek dostępnych u organizatora, partnerów lub patronów. Elementem projektu jest również powstanie cyklu reportaży, które zostaną opublikowane online. Przedsięwzięcie ma za zadanie zaprezentować szerszemu odbiorcy, jak i gdzie powstaje twórczość warszawskiego muzycznego undergroundu, czym jest inspirowana, z jakimi wyzwaniami finansowymi, technicznymi i formalnymi mierzą się jej twórcy. Reportaże będą skupiały się również na zaprezentowaniu sylwetek twórców, członków zespołów oraz doświadczeniu partnerów w realizacji działań na rzecz rozwoju warszawskich zespołów niszowych. Nad częścią merytoryczną reportażu będzie czuwał Dominik Pajewski – redaktor radia Eska Rock oraz lider zespołu Gorgonzolla.

Partnerzy

Patronat

Eska Rock, Jazz Forum, Fundacja JazzState, Radio Pro Rock, Radio Motyw, Pro Radio, Rock Kompas, Wiara Rocka, waw4free, Proanima.pl – portal promocji kultury, Muzykoholicy.pl, portal studencki dlaStudenta.pl, Strefa Music Art.pl – niezależny portal muzyczny, Rock Rebelia.pl – niezależny front rockowy, Riff – salony muzyczne, TR Studios, Zeta Zero by Tomasz Ragula, RNR.pl – sklep muzyczny.

Realizacja

FabLab projektów Agata Kubrak