„Nocny Bohdan”, czyli Bogdan Łazuka w duetach

24 listopada br. odbędzie się premiera płyty „Nocny Bohdan”. Pod tytułem tym kryje się zestaw duetów Bogdana Łazuki, który zaprosił do współpracy wielu polskich wykonawców.


Próżno w dzisiejszych czasach nafaszerowanych chaosem informacyjnym, zunifikowanymi rozwiązaniami, które, niestety, weszły również w sferę kultury, tworząc bardzo często mniej lub bardziej przyswajalną papkę, znaleźć produkt charakterystyczny, wyróżniający się i, co najważniejsze, posiadający swoją autorską identyfikację. Taki jest najnowszy album Bohdana Łazuki. Warto dodać, że ostatnia autorska płyta Pana Bohdana wydana została w 1989 roku – informuje wydawca. – To artystyczne przedsięwzięcie było nie lada wyzwaniem zarówno dla Pana Bohdana, jak i dla wszystkich muzyków biorących udział w tym projekcie. Największym wyzwaniem było połączenie elementów z założenia niepasujących do siebie. To przeszłość, w której sugestywnie zatopiony jest Bohdan Łazuka i dzisiejsze rozwiązania komunikacyjne. Zatem  pojawił się filozoficzny problem „jak mieć ciastko i zjeść ciastko?”. Ów nurtujący problem rozwiązał tandem producencko-kompozytorski w składzie Piotr Remiszewski i Marcin Nierubiec.


Po wielogodzinnych spotkaniach z Panem Bohdanem, niczym wehikuł czasu przenoszący uczestników w lata 50., 60., i 70., udało się znaleźć źródło jego artystycznej wrażliwości. Był to moment potrzebny do inicjacji przemyślanego procesu twórczego nad płytą. Koncepcja wydawnictwa zakładała, że do każdego utworu nasz Nestor zaprosi gości. Tak też się stało i na najnowszej płycie pojawili się wyjątkowi wykonawcy tworzący duety z Panem Bohdanem.


„Nocny Bohdan” to świat analogowych dźwięków, wśród zero-jedynkowego chaosu pozwalający nam przenieść się do oazy, gdzie możemy przebywać w otoczeniu kojących i przyjemnych dla ucha i ducha dźwięków.


„Nocny Bohdan” – spis utworów:

1. Nocny Bohdan – duet z Maciejem Maleńczukiem
2. Czy to ten dzień – duet z Red Lips
3. Może w Warszawie – duet z Miką Urbaniak
4. Między nami pokój – duet z Dodą
5. Ławeczka pokoju – duet z Markiem Piekarczykiem
6. Bądź moją muzą – duet z Natalią Niemen
7. Zakochaj się – duet z Eugeniuszem Bodo
8. O swej Pannie – trio z Danielem Olbrychskim i Justyną Reczeniedi
9. Zatańczmy dziś latino – duet z Agatą Nizińską
10. Nie strzelać do listonosza – duet z Michałem Rudasiem
11. Festina lente – kwartet z Krystyną Czubówną, raperami Bigfudem i MC Mangiarem


Zajrzyj po więcej:

Bohdan Łazuka na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.