„Nów” zespołu The Moon Płytą Roku 2017 w Trójmieście

Album „Nów” formacji The Moon zdobyła właśnie tytuł Płyty Roku 2017 w Trójmieście. Nagrodzone wydawnictwo to zestaw dwunastu autorskich kompozycji, prezentujących świeże spojrzenie na klasyczne rockowe granie. Od nastrojowych „Śladów”, poprzez progresywne „Tul”, przebojowy „ASAP”, do punkowej „Pani Domu”.


„Nów” powstał pod czujnym okiem Mateusza Machnikowskiego, odpowiedzialnego za produkcję, miks i mastering albumu. Jarosław Chęć, wokalista i gitarzysta grupy CREW, wspierał produkcję wokali, wystąpił też gościnnie w dwóch utworach. Za instrumenty klawiszowe zabrał się Wojciech Horny, muzyk ONA i KOMBII. W składzie zespołu znajduje się między innymi były gitarzysta formacji KANCELARYA czy perkusista metalowego MESS AGE.


Twórczość The Moon przywodzi na myśl wczesne dokonania Varius Manx, Hey czy Edyty Bartosiewicz, jednak równie często spotykane są opinie mówiące o inspiracjach Arctic Monkeys i współczesną falą rocka. Sami autorzy, wywodzący się z bardzo różnych, wręcz skrajnych gatunków muzycznych, swoją muzykę określają po prostu mianem Moon Rocka.


Anna Klein, wokalistka The Moon, o tekstach ilustrujących muzykę mówi tak: Piszemy o naszej codzienności widzianej z perspektywy uczuć. Wszystko, co nas spotyka, co nas otacza, co jest naszym środowiskiem, wzbudza jakieś emocje. Nawet zwykłe i z pozoru nudne wydarzenia wywołują w nas różne stany, od podniecenia i ekscytacji, po zażenowanie czy rozpacz. Czasem to samo zdarzenie potrafi spowodować śmiech, łzy czy złość. I o tym są nasze teksty. Mówią o smutku, miłości, potrzebie niezależności, tęsknocie, gniewie i dumie. Wszystko, co czujesz, można ubrać w piękne słowa i to staramy się robić.


Zajrzyj po więcej:

The Moon na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.