Nowa płyta zespołu Karcer już 13 października

Mijają właśnie trzy lata od premiery albumu „Herezje” grupy Karcer. Jeden z najbardziej długowiecznych polskich zespołów punkowych wraca z płytą „Babel”. Krążek ukaże się już 13 października br. nakładem Jimmy Jazz Records.


Teledysk do tytułowego utworu doskonale wprowadza w klimat płyty, w warstwie tekstowej z pewnością nienależącej do lekkich, łatwych i przyjemnych. To już jednak tradycja, że Karcer, dając fanom doskonałą muzykę, zmusza równocześnie do refleksji.Dwanaście nowych kompozycji po raz kolejny ukazuje konsekwencję Karceru w tworzeniu punk rocka, w którym nic nie jest oczywiste – informuje wydawca. – Babel” zdaje się stanowić muzyczny monolit. Wzorem ostatnich albumów, mroczne teksty doskonale współgrają z energią płynąca z muzyki. I choć na poprzednich albumach zdarzało się Karcerowi przystanąć na chwilę, aby złapać oddech, to „Babel” wydaje się być nieustannym biegiem przez krainę, gdzie rządzi paranoja, szaleństwo, a w powietrzu unosi się widmo apokalipsy.


Autorem wszystkich tekstów i muzyki jest Krzysztof Żeromski. Płyta nagrana w składzie: Krzysztof Żeromski (wokal, gitary), Adam Lao (bas), Daniel Łukasik (perkusja), a koncertowy skład wspiera ponadto Robert Kowalczyk (gitara).


W październiku Karcer świętuje swój jubileusz – 35 lat działalności artystycznej. Z tej okazji w Słupskim Ośrodku Kultury 21 października odbędzie się specjalny koncert z udziałem zaproszonych gości. Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB.


Zajrzyj po więcej:

Karcer na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.