[NOWE TWARZE]Kaśka Sochacka – Jazzboy’owy diament zaczyna błyszczeć

Kaśka Sochacka – niektórzy tę drobną blondynkę mogą kojarzyć z Mam Talent czy Must Be The Music, inni rozpoznają jej głos oglądając serial “Zawsze warto”, jeszcze inni zaś zetknęli się z nią dopiero na koncertach Korteza, podczas których przy jego akompaniamencie śpiewa swój najnowszy singiel “Wiśnia”. Niedawno ukazała się jej debiutancka epka o tym samym tytule wydana przez wytwórnię Jazzboy Records.

W 2010 roku Kasia wzięła udział w trzeciej edycji programu “Mam talent” i dotarła aż do finału. Zaśpiewała tam min. “Foolish Games” Jewel, “Son Of A Preacher Man” Dusty Springfield oraz “Angels” Sarah McLachlan. Kuba Wojewódzki, który obok Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak zasiadał wtedy w jury był pod takim wrażeniem Kasi, że w jednym z odcinków powiedział:

“Prezes prosił nas, byśmy znaleźli same perły. Dziś mogę powiedzieć: prezesie melduję wykonanie zadania.”


Tak zebrany wiatr w żagle wokalistka wykorzystała nagrywając dwa solowe single: “Drzazga” oraz “Czasu części pierwsze”. Min. z tym materiałem Kasia później zagrała kilka koncertów, głównie w Krakowie, gdzie studiowała i mieszkała.


Cztery lata później Sochacka pojawiła się w siódmej edycji Must Be The Music, gdzie dotarła do półfinału. Na przesłuchania przyjechała z perkusistą Marcinem Urzędowskim i gitarzystą Arkiem Żureckim, w takim składzie zaprezentowała wcześnie wspomniany utwór “Drzazga”.

W MBTM poznała Uzka (Jazzboy), który kiedyś w podobny sposób odkrył Korteza. Kasia przesłała mu piosenkę “Trochę tu pusto”, która rozpoczęła jej współpracę z Jazzboy. Był to rok 2017 i przez dwa lata trochę słuch o wokalistce ucichł. Po dwóch latach wróciła publikując singiel “Zachody” i występując podczas poznańskiego festiwalu Enea Spring Break.

Latem tego roku “Trochę tu pusto” promowało serial telewizji Polsat “Zawsze warto”.


Pod koniec października Kasia wydała singiel “Wiśnia” przy którym współpracowała z Agatą Trafalską. Piosenka zapowiadała epkę, która ukazała się na początku grudnia. Obok tytułowego utworu, który na krążku usłyszymy w dwóch wersjach – audio oraz Ziela version, jest utwór “Porzucić” oraz “Śnie” przy którym oprócz Kasi i Agaty pracował również Kortez.

Dziś Kasię można usłyszeć właśnie podczas koncertów Korteza. Razem z jego zespołem stworzyli trzecią wersję “Wiśni”, którą czarują publiczność (osobiście moja ulubiona). Miejmy nadzieję, że już niedługo młoda wokalistka zacznie grać swoje koncerty, bo jedna piosenka to zdecydowanie za mało 🙂

This slideshow requires JavaScript.


W jednym z wywiadów, który udzieliła kilka lat temu, Kasia mówiła o sobie:

“W zasadzie jestem taka jak w Mam Talent: wrażliwa, uczuciowa, ale i energiczna i uśmiechnięta. Taka też jest moja muzyka. Jest w niej dużo niespodzianek. Poza tym jestem olbrzymią zwolenniczką słowa w muzyce. Moja muzyka w dużej mierze bazuje więc na przekazie tekstowym”

Dziś te słowa wydają mi się wciąż aktualne, bo materiał jaki prezentuje jest bardzo dojrzały, przepełniony najróżniejszymi emocjami, co więcej te emocje bardzo szybko przelewają się na słuchacza, przez co ta płyta staje się jeszcze bardziej osobista. Cieszę się, że w dzisiejszych czasach słowo wciąż jest ważne i dzięki Kasi nie dostajemy kolejnej piosenki o niczym.


Jazzboy ma talent do znajdowania takich muzycznych rarytasów i co ważne bardzo dobrze się nimi zajmują. Kasia najwidoczniej potrzebowała czasu i oni jej go dali, bo publikując pod koniec października piosenkę “Wiśnia” dosłownie wgniotła wszystkich w ziemię i udowodniła niedowiarkom, że stać ją na naprawdę dużo, czego dowodem jest jeszcze świeża przecież epka przy tworzeniu i nagraniach której pracowali wybitni muzycy, min. Agata Trafalska, Kortez, Patrick The Pan, Magdalena Laskowska czy Olek Świerkot.

Oszlifowany Diament zaczyna błyszczeć – tak bym opisała pracę Kasi i Jazzboy’a i szczerze nie mogę się doczekać kolejnych nowości, bo najnowszy krążek tylko pobudza apetyt, a czuję, że Kasia ma jeszcze wiele do pokazania, więc przygotujmy się, że w 2020 nie raz usłyszymy jej nazwisko 🙂


Kaśka Sochacka “Wiśnia EP” – Sklep Jazzboy

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/sochacka.kaska/

Instagram: https://www.instagram.com/sochacka_kaska/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCgaRlshNIaKC_3ExtCu7hWg