[NOWE TWARZE] VHS – nadchodzi ich czas!

Z przyjemnością pragniemy Wam polecić kolejny zespół, który zdecydowanie warto znać. Dziś w cyklu NOWE TWARZE przedstawiamy chłopaków z grupy VHS, których niektórzy słuchacze mogą kojarzyć pod nazwą Create.

Zespół, którego nie da się włożyć do jednej szufladki – gatunki muzyczne jakie przeplatają w swojej twórczości, nadają im nie zywkłej oryginalności. Szeroko pojęta alternatywa – tak chyba najbezpieczniej powiedzieć, ale w ich piosenkach znajdziemy elementy popu, trochę rockowego brzmienia, głównie jednak znajdziemy wiele nowości, świeżości i uniwersalności.

Pierwsze kroki stawiali z Karoliną Artymowicz, która razem z Maciejem Rembikowskim dzieliła rolę wokalisty. Z czasem jednak ich drogi się rozeszły, a zespół dzisaj tworzy piątka młodych, zdolnych chłopaków z Gniezna, Kłecka i Krakowa.

Nowa nazwa, nowy skład, nowa energia, ta sama charyzma i jeszcze większa miłość do muzyki, większa też jest ich świadomość i pokora do tego co robią. Tak dziś bym opisała VHS.

Zespół poznałam bliżej jesienią ubiegłego roku, gdy towarzyszyli Sonbird podczas niektórych koncertów pierwszej trasy klubowej. Gdy na scenie w Stodole weszła piątka młodych chłopaków – Maciej Rembikowski – wokal/gitara, Jan Rembikowski – gitara basowa, Dawid Ostrzycki – klawisze, Tymoteusz Słomiański – perkusja oraz Artur Bobak – trąbka, kompletnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać… Wtedy mnie zaciekawili, znalazłam ich na Spotify i potem przyszły koncerty w Poznaniu, Toruniu, Gdańsku i Łodzi i tak się zaczęło..

Na wiosnę ponownie wyruszyli z kolegami z zespołu Sonbird w trasę promującą debiutancki album “Głodny” już oficjalnie pod nową nazwą VHS. Wtedy pokazali się dojrzalsi, bardziej otwarci, konkretni, odważni i dostępni. Jesień była rozbiegiem, by zimą zaszyć się w salce prób i ciężko pracować, a trasa na przełomie marca – kwietnia przyniosły niesamowite efekty.

To właśnie podczas tych koncertów występując jako Gość Specjalny, pokazali słuchaczom nową energię, przebojowość i niezwykłą charyzmę … oraz nowy utwór, który wykonali przedpremierowo. “Bez słów” to zupełnie inna ścieżka twórcza grupy. Chociaż to przez ich zdolność pisania zgrabnych kompozycji i niebanalnych, dorosłych tekstów, które znajdziemy w ich starszych utworach takich jak “Blue love”, “Jak chcę”, “Mk 5/7” czy “Wina” zwróciłam na nich uwagę, to nowy singiel od razu skradł moje serce.

Zespół, jeszcze pod nazwą Create wydał ep – kę “#jeden”.

VHS mimo, że jest na początku swojej muzycznej kariery już zyskał m.in. wyróżnienie jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej oraz zagrali na jednej ze scen Jarocin Festiwal ’18. Największym sukcesem minionego roku jest jednak zwycięstwo w IV edycji Festiwalu Supportów, w której pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski i wywalczyli kontrakt sponsorski na nagranie debiutanckiej płyty nad którą trwają już prace w otoczeniu lasów Beskidu Sądeckiego.

Co mi najbardziej imponuje w grupie VHS? Rozwój. To, że wciąż pracują nad tym, by być lepszymi i szukają, nie zamykają się na teraźniejszość. Lubię też ten moment podczas ich występów, gdy z każdą kolejną piosenką coraz bardziej przekonują do siebie ludzi zgoromadzonych pod sceną, i gdy Maciej zaczyna śpiewać ostatni refren towarzyszą mu już tłumy 🙂


Zanim jednak debiutancki krążek tafi na sklepowe półki, bliżej poznać tę grupe będzie można już na początku maja w Krakowie – 02.05 klub Zet Pe Te – podczas OFF Scena, który jest uzupełnieniem OFF Festival oraz w Poznaniu, gdzie VHS zagrają koncert plenerowy w niedzielny wieczór – 05.05 – na KontenerART.

Szczegóły wydarzenia:

02.05 KRAKÓW – https://www.facebook.com/events/499732720560404/

05.05 POZNAŃ – https://www.facebook.com/events/251360155771230/

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcęj:

FB: https://www.facebook.com/vhsbandofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/vhs_bandofficial/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-UIGx5jLG3Ze0W2EAJicSQ