Nowe utwory od polskich artystów Red Bull Music Academy! Trwa rekrutacja!

Absolwent Red Bull Musci Academy – Naphta oraz dwóch uczestników Red Bull Music Academy Bass Camp  Czarny HIFI oraz Michał Lewicki, prezentują swoje najnowsze produkcje. O tym, jaki wpływ na muzyczny rozwój ma udział w Red Bull Music Academy i jak się do niej dostać, będzie można dowiedzieć się podczas dwóch infosesji – 20 lutego we Wrocławiu i 5 marca w Sopocie.

Red Bull Music Academy

Trwa okres aplikacji na tegoroczną Red Bull Music Academy w Montrealu. 20 lutego we Wrocławiu odbędzie się pierwszy infosesja z Doc Daneeką, en2akiem i Naphtą, a 5 marca w Sopocie gościć będzie Makoto z Deeizmem, Danielem Drumzem, Eltronem Johnem i Kixnarem. W trakcie spotkań muzycy opowiedzą o tym, jak znaleźć się w gronie artystów wybranych do udziału w Red Bull Music Academy, jak wygląda typowy dzień z życia uczestnika i jak współpracuje się z muzycznymi legendami. Tymczasem polscy artyści związani z Red Bull Music Academy opublikowali swoje nowe utwory.


NaphtaPierwszy z nich to produkcja absolwenta Red Bull Music Academy 2011 – Naphty. Kawałek “Arrival/Contraptions/Ancient Perils” zapowiada jego debiutancki album, “7th Expedition”, który ukaże się nakładem wytwórni Transatlantyk na początku marca. Wrocławski producent po winylowych epkach wydawanych w szwedzkich i rodzimych wytwórniach, proponuje dłuższą podróż w towarzystwie muzyków z całego świata. W premierowym utworze gościnnie udziela się Marek Pędziwiatr z Night Marks Electric Trio i Electro- Acoustic Beat Sessions, który gra na flecie i organach voxa. „Arrival/Contraptions/Ancient Perils” to wyprawa przez afro beat, jazz i house, szalona epopeja o walce z własnymi słabościami i zagrożeniami towarzyszącymi każdej przygodzie.

Naphta – Arrival/Contraptions/Ancient Perils


Michal Lewicki_fot.Fila Padlewska

Kolejny utwór, to wynik współpracy dwóch uczestników Red Bull Music Academy Bass Camp. Michał Lewicki, znany także jako Deam i Adem, zremiksował utwór Czarnego HIFI.

„W oryginale nie było żadnej perkusji, byłem bardzo ciekaw, jak brzmi ten numer w bardziej studyjnych warunkach. Decyzję o remiksie podjąłem, słysząc wokal Izy Kowalewskiej – jest świetnie nagrany” – mówi Michał.

Czarny HIFI feat. Iza Kowalewska – Nadzieja (Michał Lewicki remix)


redbull

Celem Red Bull Music Academy jest promowanie innowacji i kreatywności w muzyce. Od 1998 r. Akademia każdego roku gości w innym mieście, aby umożliwić spotkanie starannie wyselekcjonowanej grupy muzyków z całego świata. Biorą oni udział w kameralnych sesjach wykładowych z pionierami światowej sceny muzycznej oraz wspólnie tworzą muzykę w najlepszych studiach nagraniowych. Tegoroczna edycja Red Bull Music Academy odbędzie się w Montrealu.

Do udziału w tym globalnym, muzycznym laboratorium, zgłaszać mogą się producenci, wokaliści, beatmakerzy, instrumentaliści i DJ-e z całego świata. Aby wziąć udział w Red Bull Music Academy należy do 7 marca wysłać wypełniony formularz aplikacyjny wraz z płytą CD z nagranym materiałem kandydata. Formularz zgłoszeniowy oraz informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie: apply.redbullmusicacademy.com


Spotkania Red Bull Music Academy

20.02.2016 (sobota), Wrocław

miejsce: Tony, Plac Orląt Lwowskich 20c

godzina 20:00 – Red Bull Music Academy Session – DOC DANEEKA, NAPHTA, EN2AK

miejsce: Das Lokal, Plac Solidarności 1;

godzina 22:00 – Red Bull Music Academy Club Night

wstęp: osoby z opaskami po infosesji – wstęp wolny; 10 zł (do północy z listy fb); 15 zł (bez listy fb i po północy)


05.03.2016 (sobota), Sopot

miejsce: Sfinks 700, Mamuszki 1

godzina 20:00 – Red Bull Music Academy Session – MAKOTO, ELTRON JOHN

godz. 22:00 – Red Bull Music Academy Club Night

wstęp: 10 zł (osoby z opaskami po info sesji); 25 zł (bez opaski)

main: MAKOTO & DEEIZM / ROS / DIA / SATL

fontanna: KIXNARE / DANIEL DRUMZ / ELTRON JOHN / BENITO / ADAM FAZ


Zajrzyj tu:

Red Bull Music Academy: redbullmusicacademy.com

Red Bull: www.redbull.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *