Nowi artyści i goście ASP na 22. Przystanku Woodstock!

The Hives, Enej, Sexbomba i Łzy oraz spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim na 22. Przystanku Woodstock

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że na Głównej Scenie 22. Przystanku Woostock wystąpi zespół szwedzki zespół The Hives, na Drugiej Scenie festiwalu zagrają: Enej, Sexbomba i Łzy, a aktor Zbigniew Buczkowski spotka się z Woodstockowiczami na tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych.


unnamedTHE HIVES. Powstały w roku 1993 w szwedzkim miasteczku Fagersta zespół The Hives już od lat stanowi rock’n’rollową moc, z który trzeba się liczyć. Ich debiutancki krążek „Barely Legal” z 1997 roku przejechał przez punkowy krajobraz jak rozpędzona lokomotywa, a jego ultraszybka muzyka, która wszędzie wywoływała okrzyki radości i wznosiła ręce z butelkami i puszkami w geście uznania, totalnie zszokowała mainstream, który zadawał sobie pytanie „Zaraz… jak to… o co chodzi?” Wydając swój drugi, bardziej dopracowany studyjnie album „Veni Vidi Vicious” oraz mającą odnieść ogromny sukces w Wielkiej Brytanii składankę „Your New Favourite Band” z piosenkami z EP-ek „Barely Legal”, „VVV” i „a.k.a I-D-I-O-T”, The Hives wpisali się na stałe w sukces garage rocka tamtych czasów obok grup takich jak choćby White Stripes.

„Your Favourite New Band” osiągnęła status nie tylko srebrny, nie tylko złoty, nie platynowy czy nawet podwójnie platynowy, lecz diamentowy, a to za sprawą hitów takich jak „Hate To Say I Told You So”, „Main Offender”, „Supply and Demand” czy „Die, Alright!”. Podczas gdy utwory te rozsadzały umysły słuchających, chłopcy z zespołu mieli okazję po raz pierwszy zasmakować w obecności w radio i w telewizji. Świat stanął przed nimi otworem i przywitał ich z otwartymi ramionami, zasypując ich ujmującymi listami od fanów i rozkładając przed nimi czerwone dywany. Na ich cześć pisano hymny i płodzono dzieci! Czarno-biały muzyczny fenomen, jakim wtedy stali się The Hives, koncertował nieprzerwanie przez trzy lata i nikt nie próbował go zatrzymać, aż wreszcie chłopcy sami postanowili powrócić do nagrywania, by na nowo stworzyć nie tylko rock’n’roll, ale i siebie samych.

Trzeci – i jak wtedy postanowili nastoletni, czarno-biali nastolatkowie, kierując się swoją prostą, czarno-białą logiką – ostatni album – bo według ich ówczesnej wiedzy nikomu nigdy nie udało się nagrać więcej niż trzech dobrych albumów jeden po drugim – został zatytułowany „Tyrannosaurus Hives”. Zdecydowany sukces krążka pomógł przyklepać ziemię wokół flagi, którą The Hives wetknęli w tę nędzną planetę swoimi wcześniejszymi dokonaniami. Kolejne hity takie jak niedające się zatrzymać „Walk Idiot Walk”, „Two-Timing Touch & Broken Bones” oraz „A Little More For Little You” powtarzały cykl: wydaj nowy utwór Hives; podbij świat, koncertując; powtórz. A, jak Bóg im świadkiem, grasowali niczym Wikingowie, tyle że w znacznie bardziej eleganckich strojach!

Wydany w roku 2007 fantastyczny „The Black and White Album” to te, na którym po raz pierwszy chłopcy poeksperymentowali ze swoim charakterystycznym brzmieniem, zapraszając do współpracy czynnik zewnętrzny w osobie producentów muzycznych Pharrella Williamsa, Jacknife’a Lee i Dennisa Herringa. I tak powstało coś, czemu dorównać nie mógł dosłownie nikt. Drugi Wielki Wybuch naprawdę miał miejsce, a dokładniej w momencie publikacji pierwszego hitowego singla „Tick Tick Boom!”. I znów powrócił cykl sukcesu, a po 400 koncertach i 25 nocach spędzonych w różnych szpitalach, The Hives kolejny raz poczuli, że życie w trasie to nie wszystko. Mimo że udało im się powiększyć swój wszechświat wizytami we wcześniej niezbadane kraje Ameryki Południowej takie jak Argentyna i Brazylia, postanowili, że nadszedł czas powiedzieć „stop” i powrócić do studia. Przyszedł czas na wielkiego Kahunę, na Kolosa z Rodos, na największy cud, jakiego jeszcze nie widział świat! Przyszedł czas na pokazanie ludzkości kodeksu praw The Hives. Przyszedł czas na „Lex Hives”.

Być może we współpracy z grubymi rybami wśród producentów muzycznych zasmakowali już podczas tworzenia „The B&W Album”. Tym razem postanowili bowiem wytropić i złowić te największe nazwiska w muzyce popularnej. Jaki nazwiska? Howlin' Pelle Almqvist, Nicholaus Arson, Chris Dangerous, Dr. Matt Destruction i Vigilante Carlstroem. Pięciu członków The Hives wiedziało, że chcąc namieszać, potrzebują najlepszych mieszających (znów prosta, czarno-biała logika). Kolejne dwa lata to czas spędzony w zamknięciu w przeróżnych laboratoriach rock’n’rolla, w tym tak znanych jak sztokholmskie Atlantis, RMV i Decibel czy legendarna berlińska Hansa i skrupulatna praca nad tym, co miało zostać podarowane światu jako „Lex Hives”.

Piąty album został wydany przez własne studio zespołu Disque Hives w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Standardowa wersja zawiera 12 samodzielnie wyprodukowanych utworów, natomiast wersja deluxe także bonusowe piosenki, których producentem jest frontman Queens of the Stone Age Josh Homme.

I pomyśleć, że już wkrótce zatrzęsą Dużą Sceną Przystanku Woodstock!


unnamed-2ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej – główny bohater – to wesoły Kozak podróżujący po świecie. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Jednak to właśnie ukraińskość i muzyka tradycyjna grana na ludowych instrumentach zdominowała pierwszy okres historii zespołu. W międzyczasie dochodziło do wielu zmian personalnych, pojawiali się nowi muzycy, przybywało instrumentów, zmieniał się charakter wykonywanej muzyki, zespołowi coraz bliżej było do obrazu znanego szerokiej publiczności.

Przełomowym okazał się rok 2005, kiedy w zespole pojawiła się nowa twarz – Mirosław „Mynio” Ortyński, który wraz z Piotrem „Lolkiem” Sołoduchą stworzył niepowtarzalny duet zarówno sceniczny, jak i twórczy. Mniej więcej od tego okresu kształtował się i precyzował styl muzyczny zespołu – niezwykle energetyczna muzyka na pograniczu folku i ska, wzmocniona rockowym brzmieniem oraz niezmiennie ukraińską nutą.

Korzystając z rosnącej popularności, ENEJ w 2008 roku wydał debiutancką płytę „Ulice”, która cieszyła się popularnością jedynie wśród lokalnej Olsztyńskiej społeczności, bowiem okres wielkich sukcesów na szeroką skalę miał dopiero nadejść.

W roku 2010 ENEJ z powodzeniem wystąpił na eliminacjach do XVI Przystanku Woodstock, pokonując 700 zespołów i zapewniając sobie występ na dużej scenie jednego z najpiękniejszych festiwali na świecie. W tym samym roku wydana została płyta „Folkorabel”, która już niedługo po tym doczekała się statusu złotej. Właśnie 2011 rok okazał się szczęśliwy dla zespołu, gdyż wtedy to wystartował w programie Must Be The Music – Tylko Muzyka w telewizji Polsat, gdzie został wyłoniony spośród 10.000 uczestników, by 7 maja okazać się jego zwycięzcą. Wydarzenie to okazało się momentem przełomowym w historii zespołu. Już dzień po finałowym odcinku większość stacji radiowych w Polsce zaczęła grać utwór „Radio Hello”, który ku radości członków zespołu stał się hitem lata 2011, podbijając serca polskiej publiczności. Zespół nie spoczął jednak na laurach – pojawił się na prestiżowym Heineken Open’er Festival, gdzie został znakomicie przyjęty. Następnie wystąpił na 17. Przystanku Woodstock odbierając „Złotego Bączka”, czyli nagrodę za najlepszy koncert festiwalu w roku ubiegłym. Koncert ten został zarejestrowany i wydany 6 grudnia 2011 roku na płycie DVD, która wzbogaciła dyskografię zespołu.

Rok 2011 to również początek nowej drogi w historii grupy. Od tej pory każdy sezon wakacyjny upływa pod znakiem nieustannych podróży, koncertowania we wszystkich regionach Polski, jak i poza granicami kraju – w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Belgii, Czechach, we Włoszech, na Ukrainie, czy Litwie. Mimo ogromnej ilości występów, każdy z nich traktowany jest przez zespół wyjątkowo, przekazując publiczności wyjątkową energię. Intensywna działalność koncertowa nie przeszkadza jednak muzykom zespołu w tworzeniu i nagrywaniu nowych piosenek. Zaowocowało to powstaniem nowego materiału muzycznego, który już w listopadzie 2012 zapełnił płytę “Folkhorod” poprzedzoną przez dwa single – “Skrzydlate Ręce” i “Tak Smakuje Życie”. Płyta od kilku lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością, pokryła się potrójną platyną, a kolejne znajdujące się na niej piosenki, jak “Lili” i “Symetryczno-Liryczna”, królują w rozgłośniach radiowych.

“Folkhorod” nie jest jednak ostatnim fonograficznym “dzieckiem” zespołu, jesienią 2014 roku w radiu można było usłyszeć piosenkę “Zbudujemy Dom”, która zapowiadała nowy album, nad którym pracowali muzycy. Na owoce ciężkiej pracy nie trzeba było długo czekać, gdyż już w lutym 2015 roku światło dzienne ujrzała “Paparanoja” – płyta, która niedługo po premierze uzyskała status złotej. Podobnie, jak “Folkhorod”, najnowsze wydawnictwo zespołu ENEJ pełne było melodyjnych, wpadających w ucho kompozycji, z których wiele od razu przypadło do gustu słuchaczom. Przykładem może być choćby “Kamień z napisem LOVE” bijący rekordy popularności w stacjach radiowych.

Wyjątkowy charakter zespołu ENEJ, jego niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione, co zaowocowało nagrodami, które muzycy od lat dołączają do bogatej kolekcji. Należą do nich między innymi: nagrody główna i internetowa podczas konkursu SuperPremiery 2012, Największy Przebój Roku podczas TopTrendy Festiwal 2013, trzy nagrody Eska Music Awards, Super Jedynka w kategorii super zespół w 2015 roku oraz wielokrotnie przebój lata radia RMF FM.

Obecnie ENEJ prowadzi intensywną działalność koncertową niezmiennie ciesząc się popularnością w każdym miejscu do którego podróżuje.


unnamed-3SEXBOMBA. W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło „Sex, Love and Rock’n’Roll”, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie Sexbomba! I skumulować jego energię w wąska wiązkę rock’n’rollowego ognia!

Zespół Sexbomba gra nieprzerwanie od 1986 roku. Powstał w Legionowie z fascynacji punk rockiem i rock’n’rollem. Debiutował na festiwalu w Jarocinie w 1986 roku. Muzyka Sexbomby to kombinacja punk rocka i rockandrolla. Często w refrenach można usłyszeć chóralne śpiewy.

Do tej pory Sexbomba nagrała następujące albumy: „To Niemożliwe”1990, „Alkohol”1992, „Zamachy Bombowe” 1993, „Boom” 1993, „Viva” 1996, „Hallo, To Ja”1999, „Woda.Woda.Woda.” 2000, „Historia jakiej Nie Znał Świat” 2001, „Newyorksyty” 2005, „Lekcja Historii” 2006, 3 płytowy box „SEXXBOMBA na XX lecie” 2007, reedycję „Vivy” z koncertem DVD z Przystanku Woodstock 2009, „Ctrl+Alt+Delete” 2011 i „Abstrahuj” z listopada 2013 roku.

Sexbomba wystąpiła dotąd m. in. na wszystkich bez wyjątku Finałach WOŚP, na festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym i wielu, wielu innych festiwalach i koncertach. Sexbomba posiada najdłużej działającą stronę internetowa polskiego wykonawcy, powstała w 1997 roku.

Zespół Sexbomba występował na jednej scenie m.in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls i PTTB. W utworze Sexbomby „Raz przeżyty dzień” z albumu „CTRL+ALT+DELETE” oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik – pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk i była to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka.

W 2016 roku Sexbomba nagrała kolejny album zatytułowany „SPAM”. Do promocji wydawnictwa wybrano utwór „Jest źle(Kocham cię debilu)”. Na tym albumie zadebiutował nowy gitarzysta Sexbomby – Maciej Gortatewicz.

W roku 2016 zespół będzie świętował 30-lecie swojego istnienia. Na specjalnym, jesiennym koncercie z tej okazji planowane jest wykonanie po raz pierwszy utworu „Raz przeżyty dzień” z udziałem wszystkich gości, którzy nagrali go na płycie. Wstępnie wszyscy potwierdzili swój udział w tym wydarzeniu!

Skład zespołu: Robert Szymański śpiew, Maciek Gortatewicz – gitara, Piotr Welcel – bass, Dominik Dobrowolski – perkusja.

Więcej informacji: www.sexbomba.band.pl oraz na fejsbukowym fanpejdżu zespołu.


unnamed-4ŁZY. Zespół Łzy to od 19 lat jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Każdy ich koncert to potężna dawka energii i doskonale znanych przebojów: „Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka”, „Narcyz”, „Gdybyś był”, „Jestem jaka jestem”, „Niebieska sukienka”, „Puste słowa”, z najnowszej płyty „Bez Słów”m.in. „Zatańcz ze mną proszę”, „Bo każdej nocy”, czy „7 stóp pod ziemią”.

Na swoim koncie mają Platynowe i Złote Płyty. Dotychczas ukazało się sześć albumów, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006″ osiągnęły status Platynowej Płyty, a krążek „Jesteś jaki jesteś” „pokrył się” złotem.

Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”. Podczas 15-letniej kariery artystycznej otrzymali wiele nagród i wyróżnień, m.in.: dwie Superjedynki dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”, która ponadto w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku. To także trzy Mikrofony Popcornu, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce w plebiscycie „Telekamery” (w kategorii Muzyka), a także II miejsce na festiwalu Top Trendy podsumowującym sprzedaż polskich płyt w 2003 roku. Tygodnik „Wprost” uznał wówczas ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Za płytę „The Best Of 1996-2006”, podczas 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, grupie została wręczona kolejna Platynowa Płyta.

W styczniu 2011 roku do zespołu dołączyła nowa, energetyczna, ze wszech miar utalentowana wokalistka Sara Chmiel. Zespół obecnie wydał już drugi krążek wraz z Sarą Chmiel. Premiera nowego krążka miała miejsce 25 marca 2014 roku. Piosenka promująca krążek „Kiedy nie ma w nas miłości” ma już 5 milionów odtworzeń w serwisie YouTube.
Koncerty zespołu Łzy to prawie dwie godziny niezapomnianych przebojów, niezwykłych emocji i pozytywnych, pop-rockowych wibracji…


unnamed-5Kolejnym gościem tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych (po podróżniku Tomaszu Michniewiczu) będzie znany i lubiany aktor – Zbigniew Buczkowski.

Nasz woodstockowy gość pierwszy raz wystąpił w filmie w wieku 12 lat a do tej pory wystąpił aż w 165 filmach!

Urodzony w 1951 roku w Warszawie, aktor charakterystyczny, który przez wielu jest uznawany za najlepszy przykład „naturszczyka”. W 1970r. ukończył Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Warszawie i przez kilka lat pracował w wyuczonym zawodzie. Do filmu trafił przez przypadek. Andrzej Kondratiuk zatrudnił go do jednej z ról w swoim filmie „Dziewczyny do wzięcia” i praca aktora tak mu się spodobała, że postanowił rozpocząć karierę artystyczną.

Widzom najczęściej kojarzy się z rolami cwaniaczków i kombinatorów, w które to postaci wcielał się najczęsicej. W 1986 r. zdał eksternistycznie egzamin kończący szkołę aktorską. Więcej o Zbigniewie Buczkowskim przeczytacie na Filmweb.pl.

Największą popularność przyniosły mu seriale: „Dom”„Graczykowie”„Święta wojna”.


woodstockPrzystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle, Che Sudaka, Living Colour, The Rumjacks, Chemia, Materia, Luxtorpeda, DragonForce i Skubas. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *