Nowość! Magda Femme & Nowator – Jestem Na Tak (SileQ Remix)

Jestem na tak RMX

29.02.2016 r. miała miejsce premiera DANCE’owej odsłony utworu. Gościnnie w klipie pojawia się Nowator. Za produkcję odpowiedzialny jest SileQ.

Magda Femme – polska wokalistka muzyki pop. Autorka tekstów i kompozytorka. Początkowo związana była z Ich Troje, a po opuszczeniu zespołu zajęła się karierą solową.


Magda Femme jest absolwentką Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Mieszka w Warszawie. W latach 1995–2001 była wokalistką zespołu Ich Troje.

Dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji:

w 2003 roku podczas pierwszych Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji zaśpiewała własną kompozycję „I Believe in You”, wspólnie z wokalistą Marcinem Koczotem i jego zespołem Spotlight.
w 2006 roku piosenka „Follow My Heart” zaśpiewana przez Ich Troje oraz Magdę Femme zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach Eurowizji. Dzięki temu w maju tego roku wraz z Ich Troje, Justyną Majkowską i RealMcCoyem reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, plasując się na 11. pozycji w półfinale.
Jej pierwsza solowa płyta pod tytułem Empiryzm została nagrana w 2000, kiedy Femme była jeszcze wokalistką Ich Troje. Płytę wyprodukował Bartosz Dziedzic i Maciej Werk (Hedone). Teksty oprócz Femme napisali: Lech Janerka i Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Druga solowa płyta pod tytułem 5000 myśli sprzedała się w nakładzie ok. 32 tysięcy egzemplarzy i uzyskała status „Złotej Płyty”. Największymi przebojami z płyty były utwory „Rozmowa z Aniołem” i „Kłamstwo”. Ta ostatnia wygrała konkurs audiotele w koncercie organizowanym przez TVP2. Płytę wyprodukował kanadyjski producent Chris Aiken, perkusista współpracujący między innymi z Bryanem Adamsem.

Trzecia płyta o tytule Extremalnie o pop-rockowym brzmieniu ukazała się w 2004. Teledysk do pierwszego singla z płyty pod tytułem „Daleko stąd” został nominowany do nagrody Yach Film.

W 2006 roku Magda Femme wzięła udział w trasie koncertowej z okazji 10-lecia zespołu Ich Troje „Sami Swoi”.

Czwartą płyta wokalistki była płyta z piosenkami dla dzieci pod tytułem Magiczne nutki została nagrana w 2009. Muzykę skomponował znany kompozytor i muzyk Janusz Tylman, a słowa są autorstwa Magdy Femme.

W 2010 roku ubiegała się o miano Polskiego Hitu Lata 2010 z piosenką „Jak diament” na Bydgoszcz Hit Festiwalu, którą wykonywała w duecie z Iwoną Węgrowską. Piosenka zajęła 6. miejsce.

Piąta płyta pod tytułem Retro Love ukazała się w 2014. Już w pierwszym tygodniu od premiery cyfrowej uzyskała status złotej.

W 2015 Magda nagrała utwór z Nowatorem pt: „Jestem na tak” za który otrzymali nagrodę jako najlepszy duet przyznaną przez Radio Fama.

W 2016 utwór „Jestem na tak” znalazł się w rankingu „40 największych hitów 2015 roku” przygotowanym przez Kino Polska Muzyka, zajmując 28 miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *