NOWOŚĆ OD KORTEZA – „Doskonały dzień”

Kortez po styczniowej trasie koncertowej miał sobie zrobić przerwę aż do jesieni, podczas której artysta miał pracować nad kolejnym albumem, jednak ku uciesze fanów skrócił swoją nieobecność na scenie i wraca do grania letnich koncertów już na przełomie lipca i sierpnia w ramach trasy HOLIDAY TOUR. Dziś muzyk opublikował utwór „Doskonały dzień”, który promuje cykl wakacyjnych wydarzeń.

W 2012 roku „Mjesto za dvoje” zespołu Letu Stuke z byłej Jugosławi przywiozła Biljana. Utwór pierwotnie został nagrany w 2005 roku, a gdy trafił do Polski, na Bałkanach był już evergreenem.

W 2013 roku U-zek poprosił Piotra Roguckiego o napisanie dziejowego tekstu do tej piosenki. I tak po 67 dniach powstały polskie słowa do „Doskonałego dnia”. Wiosną 2016 prace nad utworem rozpoczął Roguc z Olkiem Świerkotem i trwały one ponad 2 lata. Później do „Doskonałego dnia” podszedł Muniek, ale w obydwu przypadkach zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”.

Kortez, który bardzo lubił tę piosenkę od początku był świadkiem wszystkich tych zmagań. W 2018 roku zaproponował, że może w takim razie on ją zaśpiewa, bo szkoda, aby taki numer leżał w szufladzie. Potrzeba nam było roku, żeby dojrzała myśl o jej skończeniu i opublikowaniu.


HOLIDAY TOUR to początkowo 15 koncertów w amfiteatrach w całej Polsce
(czytaj więcej). Do tej puli niedawno doszedł drugi w Siemianowicach – 11.08, ponieważ pierwszy szybko się wyprzedał. Bilety w innych miastach wyprzedają się równie szybko, dlatego radzimy nie zwlekać zbyt długo z zakupem 😉

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:
FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy/
Instagram: https://www.instagram.com/kortez_z/
www: http://www.jazzboy.pl
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCimvmT1AvCCZ0tbQpvAHphg