Nowość! Proletaryat – „Jeden gram”

Kawałek „Jeden gram” to kolejna piosenka promująca najnowszy album grupy Proletaryat zatytułowany „Oko za oko” (2015).  Warto tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na tekst, który tak na prawdę nie mówi do końca czym jest tytułowy „gram”, ale bardziej uparty słuchacz z pewnością poradzi sobie z tą zagadką. Jest to kompozycja bardzo melancholijna, która klimatem pasuje do ich poprzedniego albumu „Prawda” z 2010 roku.

Zespół Proletaryat to żywa legenda polskiej muzyki rockowej. Panowie na scenie obecni są od ponad 20 lat i przez ten czas wypracowali sobie własny, charakterystyczny dla siebie styl, w którym z powodzeniem łączą elementy punka, rocka, a nawet metalu. Ale ich wizytówką są mocne teksty traktujące o szeroko pojętej otaczającej nas rzeczywistości.

Grupa gra mnóstwo koncertów, na których zawsze obecne są rzesze ich wiernych fanów.
Album zatytułowany „Oko za oko” (2015) doskonale ukazuje w jak świetnej formie jest ta kapela. Ich klasyczne riffy ciągle brzmią świeżo i niezwykle aktualnie. Obecnie formacja gra w składzie: Tomasz „Oley” Olejnik (wokal), Dariusz „Kacper” Kacprzak (gitara basowa), Witek Daraszkiewicz (gitara) oraz Robert „Mały” Hajduk (perkusja).

Autor: Łukasz Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *