Nowości u Coals!

13 października to data premiery długowyczekiwanego albumu Coals – „Tamagotchi”. Ten jeden z najbardziej regularnie koncertujących zagranicą polskich zespołów równie często podsyca oczekiwania, na przestrzeni kilku miesięcy prezentując kolejne single (Rave03′, Lato 2002 i S.I.T.C.). Na miesiąc przed płytą duet postanowił podzielić się nie jednym a dwoma nowymi utworami, kolejno „VHS Nightmare” i „Hauntology”!

Oba numery pokazują nowe oblicze zespołu, ukształtowane przez liczne koncerty i szereg najświeższych inspiracji. Hauntology to w zamyśle bardzo chaotyczna muzyczna mozaika, która ma przywodzić na myśl nostalgiczne obrazki ze starej, zniszczonej kliszy. W utworze „VHS Nightmare” gościnnie pojawia się dobrze znany trójmiejski producent – Hatti Vatti.

Tamagotchi LP to album bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepsza impreza to ta w ich głowie. Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa. Oprócz występów w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji, Coals w listopadzie i grudniu zagrają w dziewięciu miastach w Polsce.

Tamagotchi Tour:
10.11 / Łódź / Pop’n’Art
11.11 / Sopot / Sfinks700
17.11 / Lublin / Dom Kultury
18.11 / Katowice / Fabryka Porcelany
19.11 / Kraków / Zet Pe Te (+ Lor)
30.11 / Toruń / NRD
1.12 / Poznań / Scena Na Piętrze
2.12 / Wrocław
3.12. / Warszawa / Niebo (Distorted Club)

EP w sklepach cyfrowych:

http://smarturl.it/coalsEP

KEXP/Iceland Airwaves:

O zespole:
Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel. Ich debiutancki album długogrający „Tamagotchi” ukaże się 13 października 2017!

 

Coals na Facebooku:

https://www.facebook.com/CoalsMusic/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.