Nowości w projekcie My Name Is New

Czym byłby świat bez muzyki w tych trudnych chwilach? W momencie, kiedy przeważająca część z nas spędza większość czasu w czterech ścianach, dźwięki stają się towarzyszem, pocieszeniem i najlepszą receptą na poprawienie samopoczucia. Dbając o to, by ich nie zabrakło, zebraliśmy kolejne utwory, które wzbogaciły projekt My Name Is New. Wśród nich znajdziecie siedem różnorodnych kompozycji od uzdolnionych, rodzimych artystów, z którymi chcielibyśmy Was bliżej zapoznać.

reklama

My Name Is New to projekt wspierający artystów solowych oraz zespoły. Najważniejszą częścią inicjatywy są jej działania edukacyjne. Każdy, komu uda się dostać do grona MNIN-owców otrzymuje: wsparcie merytoryczne, praktyczne porady na temat budowania swojego wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów. Dodatkowo, artyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w projektach specjalnych oraz wystąpić na żywo przed dużą publicznością.

Powyższe sprawia, że projekt cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony niezależnych artystów. Dla jednych jest to debiut w MNIN, dla innych pojawienie się z kolejną piosenką. Do tej pierwszej grupy zaliczają się dwa zespoły: Anotherland oraz Fonogon, a także wokalista i producent Michael Preisner. Wśród artystów powracjących, dla których jest to drugi a nawet trzeci utwór w My Name Is New, znaleźli się Dave Kowalski, sedguy, Tomasin oraz duet z grubsza.


Członkowie zespołu Anotherland przez lata byli nieustraszonymi wojownikami rocka, siejącymi spustoszenie w zadymionych klubach liczących 30 miejsc stojących, jednak to im nie wystarczało. Przeszli muzyczną #metamorfozę, założyli kolorowe skarpety i zapuścili wąsy, żeby zasypać Was rzewnymi gitarowo-syntezatorowymi melodiami i tanecznymi rytmami. Koncertowe bestie, dobrze znane na undergroundowej scenie południowego Mazowsza grają vabank i zamierzają wziąć całą wygraną do domu.


Fonogon w sposób nieoczywisty łączy różne osobowości. Nie ma tu jednego bębniarza, wokalisty, basisty, tekściarza. Koncerty – jak i cały skład – są dziwne: nieustanny ruch na scenie (wynikający z „przesiadek” muzyków między instrumentami) połączony z muzyką z jednej strony przyjemną i wpadającą w transowość, z drugiej drażniącą i niepokojącą.
Michael Preisner to pseudonim artystyczny Michała Szymańskiego. Przez ostatnie miesiące pracował on nad autorskim materiałem, który – jak sam twierdzi – jest całym jego sercem i odzwierciedleniem tego, co kocha w muzyce. Swoje brzmienie definiuje poprzez wypadkową muzyki, której słucha. Jest tutaj trochę wpływów Pixies, Queens Of The Stone Age czy Alice In Chains.


Dave Kowalski to „chłopak z gitarą”. Pochodzący z Gdańska artysta tworzący melancholijną i akustyczną muzykę z pogranicza alternatywy, folku i popu. Jego autorskie utwory przepełnione są wrażliwymi tekstami, a doświadczenie zdobyte podczas występów w zadymionych pubach i na angielskich ulicach pozwala mu na zbudowanie unikalnej więzi z słuchaczem.


sedguy to jednoosobowy projekt muzyczny, który powstał na gruzach przeróżnych doświadczeń grania w zespołach. I choć niewiele jest rzeczy fajniejszych niż granie w zespole, czasem nachodzi potrzeba, żeby samemu sobie być sędzią, z nikim nie musieć iść na kompromisy i z nikim nie walczyć o dźwięki i słowa.


Muzyk, autor tekstów, selektor oraz wieloletni aktywista artystyczny na trójmiejskiej scenie. Te wszystkie stwierdzenia opisują Tomasina. Tomek jest członkiem niezależnych zespołów takich jak DwaZera (rap), Funkloopy (funk), Czarny Porzecz & Doktor Fatalny (muzyka elektroniczna), reprezentant trójmiejskiego kolektywu Ziomboi Klika. Jako uczestnik bitew freestyle’owych stawał na podium (m.in. Metropolia Fest II – 1 miejsce, Gdynia Bruk Festiwal- 2 miejsce).


z grubsza to styl życia oparty przede wszystkim na radości poznawania świata, przygodach, eksperymentowaniu i nie poddawaniu się schematom. Muzycznie duet inspiruje się elektroniką, synthpopem, electroswingem, vaporwavem i balkan brassem. Tekstowo z grubsza przede wszystkim bawią się słowem, ale potrafią zaskoczyć również dojrzałymi i mocno emocjonalnymi tekstami.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/mynameisnewpl/

Instagram: https://www.instagram.com/mynameisnew.pl/