Nowości w wytwórni U Know Me Records

„Lemonade EP”
Wspólne wydawnictwo zaprzyjaźnionych wytwórni U Know Me Records oraz Alkopoligami to między innymi zapowiedź nadchodzących premier w obu oficynach. Świeże niczym tytułowa lemoniada utwory nakreślają plany kolejnych muzycznych ruchów. Szacunek do muzyki wytapianej w winylu od zawsze kojarzy się z ekipami Alko’ i U Know Me. Warto wspomnieć, że 2cztery7 debiutowali na składance wydanej w rapowym JuNouMi Records. Kilkanaście lat później wrażliwi na dźwięki artyści i wydawcy nadal współpracują, choć zmieniły się brzmienia i okoliczności. Nie dziwi zatem, iż nowa składanka dostępna będzie wyłącznie na płycie winylowej. Znajdziecie na niej nowe numery od SonaraRosalie., EnveegoMałych Miast oraz ekskluzywny remix Tego Typ Mesa, który popełnił Sonar Soul.

Autorem okładki (obraz „Backyard Gang”) tego wyjątkowego wydawnictwa jest Przemek Blejzyk aka Sainer. Do sprzedaży trafia tylko dwieście pięćdziesiąt  sztuk. Premierę albumu zaplanowano na 21 grudnia, zaś przedsprzedaż wystartowała 7 grudnia.

„Lemonade EP” – spis utworów:
Strona A: 
1. SONAR – Odkrywam
2. Rosalie. – Królowa
3. Envee feat. Ania Szarmach – Late Summer
4. Małe Miasta – Sprawdzam
Strona B:
1. Ten Typ Mes – Jak Nikt (Sonar Soul Remix)
2. SONAR – Prawie Wszystko feat. Ten Typ Mes, Holak (projhekt remiks)
3. SONAR – Prawie Wszystko feat. Ten Typ Mes i Holak (Sparole remiks)

Wojtek Urbański – „OST Ultraviolet”

 

Telewizja AXN, tworząc swoją produkcję lokalną, po raz pierwszy zdecydowała się na połączenie komercyjnego świata telewizji ze światem polskiej muzyki alternatywnej. Owocem współpracy jest fizyczna wersja soundtracku do serialu „Ultraviolet”.  Poza kompozycjami Urbanskiego na płycie znajdą się również utwory takich polskich wykonawców, jak FFRANCIS, Das Moon, Duit feat. Pasts i We draw a, a także piosenka Ultraviolet”, wykonana przez Justynę Święs. Krążek „OST Ultraviolet” ukaże się 12 stycznia sumptem U Know Me Records, zaś przedsprzedaż wystartowała 7 grudnia. 

To dla nas projekt niepowtarzalny, bo mamy okazję udowodnić, że w polskiej muzyce niezależnej można znaleźć wiele skarbów i po cichu liczę, że utorujemy tą płytą drogę do kolejnych ciekawych projektów, które połączą świat muzyczny i filmowy – mówi Marcin Grośkiewicz, wydawca krążka.


Sonar na Eurosonic

 

Sonar jedzie na Eurosonic! To jedno z najważniejszych i największych wydarzeń w Europie łączące konferencję muzyczną i festiwal. Oprócz wykonawców z U Know Me Records Polskę będzie reprezentował projekt Coals oraz Mateusz Franczak. Sonar wystąpi w czwartek 18 stycznia o godzinie 20.45. Widownia usłyszy zupełnie nowy materiał, który pojawi się na płycie „Torino”.


Wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fundacja Jurka Owsiaka zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych, poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. U Know Me Records również dokłada swoją cegiełkę.

Można licytować następujące przedmioty:


Sotei w Klubie Spatif

6 stycznia 2018 roku odbędzie się koncert Sotei. Po udanym występie przed zespołem Badbadnotgood muzycy otworzą sezon koncertowy 2018 w Klubie SPATiF. Tym wydarzeniem rozpocznie się również cykl koncertów U Know Me w SPATiFie. O after zadba ekipa UKM – Groh i Buszkers.


Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.