[NOWE TWARZE] Główny Zawór Jazzu w trasie RETROPLĄSY – czyli znane piosenki w nieznanych aranżacjach

  164

  Główny Zawór Jazzu, to grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja. Muzyka stała się spoiwem, które dało początek nowemu, ciekawemu projektowi.


  W aranżacjach grupy utwory znanych polskich artystów przenikają się ze stylistyką lat 20’, 30’ i 40’. Jazz, swing, ragtime, a nawet blues wplatane są w utwory artystów zarówno młodego pokolenia – m.in. BOVSKA, Krzysztof Zalewski i Brodka, jak i legend polskiej sceny muzycznej, takich jak Lech Janerka, HEY czy Perfect. Ta klimatyczna mieszanka doprawiana jest unikalną stylistyką wyjątkowych miejsc, w których Główny Zawór Jazzu tworze swoje klipy.


  Główny Zawór Jazzu

  Naszą główną inspiracją muzyczną był od samego początku (i dalej jest) oczywiście Postmodern Jukebox. Wiedzieliśmy, że nie ma sensu w żaden sposób konkurować z nimi aranżując utwory zagranicznych wykonawców, dlatego stwierdziliśmy, że będziemy tworzyć okołojazzowe aranżacje polskich utworów w podobnej retro stylistyce.


  Pierwszy występ zespołu miał miejsce 28 września 2018, od tego czasu udało Im się zagrać około 15 koncertów.

  Obecnie grupa  objeżdża kraj w trasie koncertowej – RETROPLĄSY, którą udało im się własnymi siłami zorganizować. W obrębie najbliższych miesięcy będą w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań. Całość obejmować będzie 15 koncertów w całej Polsce.


  trasa RETROPLĄSY według Głównego Zaworu Jazzu

  Zespół otrzymał nominację w plebiscycie “Osobowość Roku 2018” w kategorii: Kultura wg Głosu Wielkopolskiego, a portal Twoja Kultura określił nas w swoim rocznym podsumowaniu jako “Największa nadzieja 2018“.  Dzięki udanej zbiórce na OdpalProjekt.pl, Główny Zwór Jazzu przygotowuje się do kolejnej sesji nagraniowej, gdzie zaprezentuje kolejne odsłony swojej twórczości.

  Polecamy!


  Zobacz więcej:

  Strona Oficjalna

  Facebook

  YouTube

  PODZIEL SIĘ
  vice-Redaktor Naczelna --- Z Muzykoholikami związana na zawsze! Co tu robię? Spełniam marzenia! Wywiady, relacje, recenzje... pełen serwis! ---