Nowy, akustyczny singiel od MA

Formacja MA zaprezentowała niedawno akustyczną wersję swojego najnowszego singla zatytułowanego „Swing Low”. To kolejny utwór promujący doskonale przyjęty debiutancki album „DreaMa”!


Ten utwór odwołuje się do starej afro-amerykańskiej pieśni gospel „Swing Low, Sweet Chariot” śpiewanej przez niewolników – mówi Matys, basista i wokalista MA. – Treść oryginalnego utworu stanowi modlitwa, którą śpiewający wznosi, by jego umęczona dusza została zabrana przez niebiański rydwan do „domu”. „Swing Low” nagraliśmy w wersji unplugged, zmieniając strój instrumentów do A-432 Hz. Ten strój jest trochę niższy od powszechnie stosowanego i przypisuje się mu różne tajemnicze właściwości. Nasze podejście do sprawy było jednak czysto praktyczne. Stwierdziliśmy,  że w tej, obniżonej tonacji jest nam znacznie łatwiej śpiewać, dzięki czemu wokale brzmiały przyjemniej a całość nabrała jeszcze głębszego, niemalże mistycznego charakteru – dodaje.Old Mill Sessions to utwory z płyty „DreaMa” wykonane w akustycznych aranżacjach. Rejestracji dokonano na poddaszu starego młyna w miejscowości Przecław pod Szczecinem.


W wydaniu unplugged połączyliśmy odwołanie do tradycji ze współczesną elektroniką, którą się delikatnie podparliśmy realizując nagranie – kontunuuje Matys. – Można to usłyszeć w środkowej części utworu, gdzie posłużyliśmy się harmonizerami wokalnymi. Ciekawostką jest, że w tym nagraniu zastosowanie znalazł dość niekonwencjonalny instrument, jakim stały się deski podłogowe. Niezwykłe brzmienie tej podłogi odkryliśmy w trakcie całonocnych jamów, jakie nieraz organizowaliśmy w przestrzeni młyna. Nasz Dominik (perkusista) sprawił, że deski idealnie wpasowały się w klimat akustycznej wersji drugiego singla.MA to unikatowy na skalę polską zespół, stworzony przez muzyków znanych z formacji: Big Fat Mama, Moonlight, Arka Noego i Charlie Monroe. Nietuzinkowa fuzja gatunków, takich jak: soul, rhythm’n’blues, electro i muzyki rdzennych amerykanów przysporzyła MA stale rosnącą grupę słuchaczy w całym kraju i poza granicami Polski. Zespół w 2016 roku wydał debiutancki album „DreaMa”.


Zajrzyj po więcej : 

MA na Facebooku

Strona WWW


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.