Ballady i Romanse – „Córki dancingu” – premiera już dziś !

Już dziś premiera nowego, trzeciego już albumu zespołu Ballady i Romanse pt. „Córki dancingu”, stanowiącego swego rodzaju rozszerzoną wersję ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule, który niedawno mogliście oglądać w kinach.

Ballady i Romanse powstał w 2007 roku jako projekt dwóch sióstr Zuzanny i Barbary (znanej również z zespołu Pustki) Wrońskich. Zespół ma już na swoim koncie dwa albumy „Ballady i Romanse” (2008) oraz „Zapomnij” (2011). Ostatni rok spędziły między innymi na pisaniu piosenek i muzyki do filmowego musicalu o siostrach syrenach pt. „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Zarówno sam film, którego premiera odbyła się 25 grudnia 2015 roku, jak i ścieżka dźwiękowa został bardzo pozytywnie odebrany przez krytyków. Film jak dotąd zgromadził na swoim koncie nagrodę za Najlepszy Debiut reżyserski na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2015,  Nagrodę Jury prestiżowego międzynarodowego festiwalu SUNDANCE (USA) 2016 oraz  Nagrodę Specjalną Jury za Muzykę  na NASHVILLE  FILM FESTIVAL (kwiecień 2016).

bir
Okładka płyty „Córki dancingu” zespołu Ballady i Romanse

Na płycie, której premiera odbywa się właśnie dzisiaj znajdziecie piosenki z filmu,  jednak w większości inne niż te, które znalazły się w samym obrazie. Studyjne wersje są bardziej rozbudowane aranżacyjnie, a przede wszystkim wykonywane przez same siostry (w filmie wiele z utworów wykonywanych jest przez aktorów). Płyta charakteryzuje się mocnym elektronicznym brzmieniem, co jest znaczną zmianą estetyczną dla zespołu. Muzycznie jest bardzo zróżnicowana. Raz cynicznie porywa w stronę Pop-u z gatunku sisters evil pop, aby za chwilę, rzucić słuchacza do dusznego pokoju, gdzie słychać wisielczy tekst i nieśmiało rozbrzmiewające pianino z popularnego gatunku analog rezors sounds Producentem muzycznym albumu jest Marcin Macuk, znany m.in. ze współpracy z zespołem Hey i Nosowską. Autorką obrazu na okładce jest wybitna malarka – Aleksandra Waliszewska.

wrona
Siostry Wrońskie, czyli zespół Ballady i Romanse

Pierwszym utworem zapowiadającym płytę był utwór pt. ,,Przyszłam do miasta”, którego premiera zbiegła się z premierą filmu:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=mTCNrr5A7Wg[/embedyt]

Obecnie nowym promującym singlem jest piosenka „Miej mnie w swojej opiece. Do posłuchania tutaj :

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=qZZpJxBQnpc[/embedyt]


Oficjalny profil FB zespołu: https://www.facebook.com/balladyiromanse/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *