Nowy album Irminy Trynkos – polskiej skrzypaczki podbijającej świat

Irmina Trynkos to polska wirtuozka skrzypiec, okrzyknięta przez zagraniczną prasę
„najbardziej obiecującą solistką młodego pokolenia”. Magazyn Jewish Renaissance wybrał Irminę „Artystką roku”, a The WholeNote ogłosiło ją „wschodzącą gwiazdą, godną śledzenia”. We wrześniu ukazał się jej kolejny album, którym zachwyciła krytyków i słuchaczy na całym świecie.


Na krążku znalazły się kompozycje autorstwa Nimroda Borensteina nagrane z Oxford Philharmonic Orchestra pod przewodnictwem ikony muzyki klasycznej Vladimira Ashkenazy’ego. Irmina jest pierwszą Polką mającą zaszczyt współpracować z legendarnym maestro. Płyta zbiera doskonałe recenzje. Serwis iClassical nadał jej miano najlepszego wydawnictwa września, a BBC Music Magazine ogłosiło Irminę „artystką o fenomenalnym talencie”. Jej debiutancka płyta z muzyką Ignacego Waghaltera również była szeroko komentowana przez krytyków, doceniających wnikliwość i muzyczny kunszt młodej skrzypaczki. Album otrzymał prestiżową nagrodę „Supersonic Award” i został bestsellerem roku. Irmina zaprezentowała się na żywo w telewizji BBC Xtra, a jej występ wyświetlono ponad 36 milionów razy. Zobaczcie nagranie TUTAJ.


Irmina Trynkos to polska skrzypaczka mieszkająca obecnie w Londynie. Mimo młodego wieku może już pochwalić się występami w najważniejszych salach koncertowych na świecie, takich jak Berlińska Filharmonia, londyńska Wigmore Hall i Southbank Centre, Toronto Centre for Arts w Kanadzie, Shanghai Oriental Centre w Chinach czy Concertgebouw w Amsterdanie, gdzie sześciokrotnie otrzymała owacje na stojąco. Wybrano ją ponadto na przedstawicielkę Wielkiej Brytanii w trakcie wizyty kulturalnej Lorda Mayora Londynu w Chinach. Koncerty z jej udziałem cieszyły się dużą popularnością. Wykształcenie muzyczne zdobywała w prestiżowych szkołach: Mozarteum Musik University Salzburg (Austria), w Royal College of Music i Royal Academy of Music (Londyn) i University of Southern California – Thornton School of Music.


Trzeba podążać za instynktem, robić to, co naprawdę kochamy. Nawet jeśli wszyscy wokół mówią: „nie uda się”, powiedzmy – „trudno” i róbmy swoje. Decyzje wymagają aktów odwagi. Strach przed podjęciem ryzyka tylko paraliżuje i pozbawia radości z realizowania czegoś wymarzonego, a tym samym niezwykłego. Kiedy gram na scenie, to za każdym razem tworzę coś nowego. Ulegam pojawiającym się emocjom i nastrojom, ponieważ tylko wtedy muzyka jest autentyczna – bardzo zależy mi, aby zawsze płynęła prosto z serca – mówi Irmina.


Płyta dostępna jest na iTunes: https://itunes.apple.com/gb/album/nimrod-borenstein-violin-concerto-if-you-will-it-it/id1270938770.


Zajrzyj po więcej:
strona oficjalna Irminy Trynkos
Irmina Trynkos na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.