Nowy album Marcina Wyrostka dostępny w sklepach cyfrowych

W miniony piątek, tj. 20 października 2017, odbyła się premiera cyfrowa nowego albumu Marcina Wyrostka, zatytułowanego „POLACC”. W sklepach stacjonarnych płyta pojawi się tydzień później, czyli 27 października.

Jak informuje wydawca, nowy krążek Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim u muzyków pojawiła się potrzeba sięgnięcia do własnych korzeni muzycznych. Zainspirowanie się polską twórczością było także spowodowane licznymi koncertami poza granicami kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury.

Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty „POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik. Na albumie znalazły się propozycje inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, ale też kompozycje wielkich mistrzów, między innymi: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło tu także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie nagrania zilustrowano i zaaranżowano z wyczuciem charakterystycznym dla Marcina Wyrostka. W części utworów towarzyszy zespołowi również orkiestra kameralna i sekcja dęta.


Płyta „POLACC” z założenia jest wielobarwna i energiczna, stanowi efekt poszukiwań wspólnej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w muzyce polskiej różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.


Wydawnictwo znajduje się pod adresem http://smarturl.it/MarcinWyrostekPolacc.


Lista utworów:
1. Mazurcyjek
2. Nie oczekuję dziś nikogo
3. Chodzony
4. Mazurek A-dur Szymanowski
5. Mazurek a-moll Kilar
6. Tango Szhaeffera
7. Zabrałaś serce moje
8. Do kogo idziesz
9. III utwory w dawnym stylu cz.I Górecki
10. Janosik
11. Maccabi Warszawa


Zajrzyj po więcej:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.