Nowy album NeuOberschlesien jest już w sklepach

Najbardziej intrygująca premiera tej jesieni, płyta wydana nakładem SP Records zawitała do sieci sklepowych.


3” to premiera niezwykła – muzycy znani z ostrego grania i tekstów w języku śląskim, sięgnęli do rozmaitych źródeł inspiracji, próbując zupełnie nowych ścieżek muzycznych.
Efektem tych działań jest album 3 – różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi wpływami, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla Oberów rockowo pazura.

Teksty piosenek, napisane przez Michała Stawińskiego, są już nie tylko po śląsku i o Śląsku, dotykają poważnych tematów a także prozaicznych spraw. Tym samym, po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa koncertowego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem Sztabą, zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości.Wydawnictwo zapowiada singiel „Mam Dość” –  utwór opowiadający o zmaganiu się z codziennością, o rutynie i zdarzeniach, wywołujących frustrację, a jednocześnie tęsknotą za tym, co nieuchwytne. Dogłębny, niewątpliwie trafiający do odbiorcy tekst, idealnie w tym utworze komponuje się z mocnym brzmieniem gitar.„Mam dość” zilustrowany został teledyskiem, w którym wystąpił wokalista zespołu – Michał Stawiński, wraz z trzema aktorkami. Nie brakuje w nim ciekawego montażu i zaskakującego zwrotu akcji.


3 jest więc płytą wyjątkową, a towarzyszyć jej będzie trasa koncertowa w całej Polsce. Szczegóły koncertów śledzić można na Facebooku zespołu – o jednym z najbliższych już niebawem przeczytacie na naszym portalu.

Koncerty Neuoberschlesien to spektakularne wydarzenia, przyciągające publikę w różnym wieku i tym samym – łączące pokolenia. Niesamowita charyzma sceniczna wokalisty,
Michała Stawińskiego, a także oprawa towarzysząca koncertom sprawiają, że występy powodują niezmiennie ogromny entuzjazm publiczności.

Płytę nagrali muzycy zespołu – Michał Stawiński, Łukasz Sztaba, Adam Jurczyński, Wojtek Jasielski, Filip Oczkowski, Tomasz Andrzejewski. Za produkcję odpowiadali Tom Horn i Łukasz Sztaba, a nagrań dokonano w Studio SP Records i Studio Q.


Zajrzyj po więcej:

NeuOberschlesien – Strona oficjalna

NeuOberschlesien – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.