Nowy singiel i video 360 stopni od Baascha

Nowatorskie video, w technice 360 stopni powstało do utworu SHOUT – trzeciego singla z debiutanckiego album pt. CORRIDORS (Nextpop, 2015). Wraz z oryginalną wersją utworu do radia trafił również remix autorstwa Rubber Dots, będący zapowiedzią wydawnictwa z remixami – RE_CORR.

Video zrealizowali Krzysztof Kosz, Kuba Bujas i Wojtek Markowski. Technika polega na nagraniu obrazu za pomocą kilku kamer, a następnie „zszyciu” go w jedną 360-stopniową panoramę, w której widz może rozglądać się na wszystkie strony, również w górę i w dół. BAASCH wybierając taką formę teledysku, chciał żeby widz odczuł energię koncertową.

 Baasch_shout_coverBAASCH – młody, ceniony producent, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jego muzyka oscyluje wokół ambitnej elektroniki, alternatywnego popu i muzyki filmowej. Porównywany jest do takich artystów jak Trust, The Knife, Depeche Mode. W marcu 2015 r., pod szyldem NEXTPOP ukazał się jego debiutancki album pt. CORRIDORS, który został doceniony przez media jako jeden z najlepszych polskich albumów roku. Znany z charyzmatycznych występów Baasch otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup. Grał m. in. na Tauron Festiwal Nowa Muzyka, Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival, Warsaw Music Week. Ma na koncie również występy za granicą: we Francji, Niemczech, Czechach – Rock For People Festival, na Litwie – Vilnius Music Week oraz w Chinach. Na koncertach występuje z perkusistą Robertem Alabrudzińskim, z którym nagrał również album CORRIDORS. Współpracował z takimi artystami i zespołami jak: Rysy, BOKKA, Rubber Dots, Novika, Oly., Venter, Lari Lu. Komponując ścieżkę dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące Wieżowce” (Sensefloor/ 2013), BAASCH zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej. Jest zapraszany do występów podczas festiwali filmowych – grał między innymi na Off Plus Camera w Krakowie, Tofifest w Toruniu oraz Młodzi i Film w Koszalinie.

 


“Od zawsze staram się, żeby koncerty wprowadzały mój materiał na inny poziom. Tak samo jest z piosenkami z płyty CORRIDORS. Dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć mnie w wersji live przygotowaliśmy video w technologii, która daje namiastkę tej energii. Chcieliśmy, żeby klip do utworu SHOUT był jak koncert dla jednej osoby. Specjalnie na tę okazję Robert Alabrudziński nagrał perkusję, wykorzystaliśmy też wizualizacje, które na potrzeby naszych koncertów przygotował kolektyw Wooom Visuals.” – Baasch


Artysta zapowiedział również premierę projektu RE_CORR, który łączy dużą część środowiska polskiej ambitnej sceny elektronicznej. Album zawierał będzie 10 remixów piosenek, pochodzących z debiutanckiej płyty Baascha pt. CORRIDORS. Poza Rubber Dots, swoje wersje utworów przygotowała czołówka polskich producentów, jak również kilka gorących nazwisk polskiej sceny elektronicznej ostatnich miesięcy. Na albumie pojawią się: Mooryc, Rysy, Agim (Nervy), Zamilska, JAAA!, Sampler Orchestra, Milky Wishlake, Venter i Teielte. W jednym z remixów zaśpiewała również Justyna Święs. Album dostępny będzie cyfrowo od 1 kwietnia 2016.


Baasch – „Shout” – klip, wystarczy klik !

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *