Nowy zespół zespołu Joszka Brody, czyli Rodzina Brodów i singiel „Wielkie odliczanie”

27 maja światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Rodziny Brodów, czyli zespołu Joszka Brody, jego żony Debory oraz ich dziesięciorga dzieci. „Wielkie odliczanie” to piosenka poświęcona oczekiwaniu na jedenaste dziecko, które wkrótce przyjdzie na świat. Autorką słów i muzyki jest Debora Broda, zaś za produkcję i wykonanie odpowiada cała rodzina Brodów. Teledysk do utworu obejrzeć można na kanale YouTube.


Joszko Broda to artysta występujący na scenie w Polsce i Europie od czwartego roku życia, gdy debiutował w zespole swojego ojca Józefa Brody. Joszko jest również multiinstrumentalistą, producentem i twórcą nowatorskich projektów kulturalnych. Wspólnie z żoną Deborą od osiemnastu lat z sukcesem prowadzą grupę Dzieci z Brodą. Mają obecnie dziesięcioro dzieci: Jana (19), Macieja (17), Tomasza (15), Mikołaja (13), Jeremiego (11), Iwa (10), Marię (9), Rocha (7), Józefa (5) i Piotra (1,5), a teraz oczekują na narodziny swojego jedenastego dziecka. Młode pokolenie Brodów kontynuuje muzyczne tradycje. W związku z tym powstał zupełnie nowy rodzinny projekt łączący pasję z fenomenem dużej rodziny.


Oczekiwanie na nasze nowe dziecko stało się inspiracją do stworzenia nowej piosenki, stąd pomysł na „Wielkie odliczanie”. Nasza duża rodzina, którą tworzymy od dwudziestu lat, wywołuje wiele pytań, szczególnie o zagadnienia logistyczne – jak to wszystko ogarnąć? Z pewnością jest to ciekawe i być może nawet inspirujące, ale dla nas najważniejsze jest to, co przeżywamy, to, co nas łączy. O tym właśnie chcemy śpiewać, by przekazać światu nasz komunikat. Bardzo się cieszymy, że dzieci odziedziczyły miłość do muzyki. Dzięki temu nasze przesłanie możemy zawrzeć we własnych wykonaniach, zrealizowanych w rodzinnym gronie i rodzinnej atmosferze. Najnowsza piosenka jest dedykowana wszystkim mamom, bo nikt, tak jak one, nie zna uczuć i emocji towarzyszących oczekiwaniu na narodziny dziecka. „Wielkie odliczanie” chce wyrazić naszą nadzieję, ale też niepewność i napięcie połączone z odliczaniem dni i godzin do najważniejszego wybuchu radości, gdy „wszystkie na świecie wykrzykniki będą mogły skończyć to jedno zdanie – mówi Debora Broda.Rodzina Brodów to grupa założona przez Joszka Brodę oraz jego żonę Deborę. W skład formacji wchodzą rodzice wraz z dziesięciorgiem dzieci, wykonujący piosenki pokazujące piękno i siłę rodziny. Premierowy koncert miał miejsce w roku bieżącym w Budapeszcie. Twórczość zespołu skierowana jest zarówno do dorosłych, młodzieży i dzieci. Najnowszy utwór udowadnia, jak wielkie emocje towarzyszą oczekiwaniu na narodziny dziecka. Muzykom zależy na przekazaniu swojego przesłania mówiącego o tym, że wielodzietne rodziny mogą nie tylko dobrze funkcjonować i rozwijać talenty dzieci, ale też wnieść do współczesnego świata nowe spojrzenie na wiele ważnych spraw.


zajrzyj po więcej:

Rodzina Brodów na Faceboku
Rodzina Brodów na Instagramie
Rodzina Brodów na YouTube