NOŻE zapowiadają drugą płytę singlem „Higiena/Dieta”

Po bezkompromisowej płycie „Gniewie”, entuzjastycznych recenzjach, świetnym przyjęciu na dużych supportach i nagrodzie za debiut roku otrzymanej od Piotra Stelmacha zespół NOŻE zaczyna nowy etap. Jego symbolicznym początkiem jest rozpędzony i pulsujący singiel „Higiena/Dieta”.
Dotychczas introspektywny i osadzony w tematyce trudnych relacji liryzm znajduje ujście w bezpośrednim stanowisku grupy wobec nadchodzących kryzysów społecznych i katastrofy klimatycznej.
W środkach masowego przekazu nie ma miejsca dla innego życia, niż to wtłoczone w system utowarowienia i wyzysku. Garść sentymentów i szkolenie z konsumpcji to nie jest kultura, tylko forma zniewolenia. Marnowaliśmy swoje zdolności i siły na system, który nie bierze nas pod uwagę. Gdy na biegunach stopnieją lodowce, znacznie szybciej niż w jeszcze niedawnych scenariuszach, a oceany przekroczą dawne linie brzegowe, świat oparty na eksploatacji zasobów osiągnie swój moment kryzysowy. Co uda się uratować z tej nierównej gry? Chwile błysku, poczucie zrozumienia w oczach drugiej osoby? Ignorancja władzy idzie o krok przed wielkim krachem. Jeśli istnieje perspektywa zmiany, nadzieja w tym wszystkim – musi istnieć ona poza dotychczas nagradzanym w ramach systemu modelami życia. W szczelinach świata W otwarciu na spotkanie W mierzeniu wartości społeczeństw tym, jak traktują ono słabszych i mniejszości, a nie w zbiorowym śnieniu i wyparciu.
https://youtu.be/DyyIkP1_Xac

NOŻE to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny.


Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.