O czym manifestują czołowi przedstawiciele hip-hopu ?

manifestL.U.C i GrubSon (Polska), Promoe (Szwecja), Rapsusklei i Wöyza (Hiszpania) oraz Jan Feat. (Dania) pokazują, że da się współistnieć ponad podziałami. 11.10 do sieci trafił ich „Manifest”, czyli 4. singiel promujący album międzynarodowego big-bandu Rebel Babel. Muzyczny akcent do utworu dorzucił DJ BRK.


Manifest” to następca „Lingon Lingon”, kolejny przykład inicjowania transkulturowego dialogu przez raperów z różnych stron Europy. Współzałożyciel międzynarodowej orkiestry dętej Rebel Babel Ensemble – L.U.C, załogant MaxFloRec – GrubSon, legenda europejskiego hip-hopu i członek grupy Looptroop – Promoe, oraz pionierzy rapu w Hiszpanii – Rapsusklei i Wöyza podejmują w nim próbę rekonstrukcji mostu do tego, co zarówno w sztuce, jak i w życiu najistotniejsze – pokazują, że potrafią współistnieć ponad podziałami. Budują poczucie zbiorowej świadomości w każdym z nas. Jak mówi L.U.C, „Manifest” jest międzynarodową wymianą nie tylko dźwięków, słów i stylów, ale również temperamentów, przekonań, talentów i wrażeń.Rebel Babel to jeden z pierwszych i dziś już prawdopodobnie największy międzynarodowy kolektyw hip-hopowo- jazzowo-folkowy. – Pod naszym szyldem zagrało ponad 1000 muzyków i prawie 20 solistów z różnych regionów starego kontynentu – mówi Jan Feat., mózg całego przedsięwzięcia.


Pierwsza płyta big-bandu, „Dialog 1”, ujrzała światło dzienne 7.10. By tak się stało, Jan Feat. wraz z L.U.C-em przemierzali Europę przez ostatnie 2 lata. Efektem ich podróży jest album z energetycznymi kompozycjami symfonicznymi w wykonaniu różnych orkiestr. Swoją poetykę w wielorakich językach prezentują na nim czołowi europejscy soliści. Dyskusję o współczesnej Europie i ludzkości w ogóle prowadzą: z Polski – Mela Koteluk, Bisz, Joka, Ńemy, GrubSon, Hades i L.U.C, z zagranicy – Promoe, Rapsusklei i Wöyza.

„Dialog 1” Rebel Babel Ensemble jest albumem dwupłytowym. Jeden krążek zawiera numery z udziałem MC’s, drugi – instrumentalne symfonie Jana Feat.’a. Patronem honorowym projektu jest Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Playlista z teledyskami do pochodzących z wydawnictwa utworów dostępna jest na kanale MaxFloRecTV pod adresem


Opracował: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Zajrzyj po więcej : 

MaxFloRec na Facebooku

MacFloRec na YouTube

MaxFloRec na Google+

MaxFloRec na Instagramie

MaxFloRec na Twitterze

Strona WWW


manifest-news

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *