Oberschlesien wraca do Opery Sląskiej z koncertem akustycznym!

oberschlesien-newsRok po niezwykłym wydarzeniu, jakim był koncert zespołu Oberschlesien & Adam Sztaba z orkiestrą symfoniczną Opery Śląskiej, muzycy 7 października 2016 koncertowo wracają do Bytomia, tym razem z *prestiżowym koncertem akustycznym*.W przepięknej scenerii Sali Koncertowej Opery śląskiej w Bytomiu zabrzmią, w nowych aranżacjach, utwory zgromadzone na 2 albumach zespołu, nie zabraknie również premier!


„Bytom nas urzeka, jest przepięknym miastem, starszym od Krakowa – nie wszyscy o tym wiedzą. Przepiękne kamienice, pałace, jeśli miastu uda się planowana rewitalizacja zabytkowych obiektów będzie Perłą Śląska! Atmosfera grania w ponad 100 letnim budynku Opery Śląskiej jest niezwykła, wracamy tam z olbrzymią przyjemnością! Ten koncert będzie nie lada gratka dla naszych fanów, numery w nowych aranżacjach, wykonane po raz pierwszy w nowym składzie : na fortepianie zagra Łukasz Sztaba, Tomasz Andrzejewski na gitarze akustycznej” – Michał Stawiński – wokalista.


Zespól w 2015, na zaproszenie Wojtka Manna, wystąpił z koncertem w wersji akustycznej w Radiowym Studio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce, kilka miesięcy później w Antyradiu.

_http://www.polskieradio.pl/9/319/Artykul/1498442,Grupa-Oberschlesien-w-Trojce-WIDEO_


Oberschlesien wystąpi w składzie:
Michał Stawiński – wokal,
Marcel Różanka – perkusja,
Tomasz Andrzejewski – gitara,
Wojtek Jasielski – bas,
Adam Jurczyński – gitara,
Łukasz Sztaba – fortepian.

oberschlesienPomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu jest Marcel Różanka. W 2008 roku Marcel podejmuje współpracę z wokalistą Michałem Stawińskim i powołują do życia zespół Oberschlesien. Przez kilka lat trwają prace nad materiałem i debiutancką płytą.
W 2012 roku zespół dostaje się do finału „Must Be The Music” i zajmuje 2 miejsce.
Zespół zaczyna koncertować – ponad 100 zagranych koncertów spotyka się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności. 6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta „Oberschlesien I” promocyjnie wsparta ogólnopolską trasą koncertową.
Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Muzycy mówią:
” pokazujemy wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Jesteśmy od wielu pokoleń związani ze Śląskiem, regionem pełnym pięknych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Naszą muzyką/twórczością przybliżamy przekazane nam wartości i olbrzymi szacunek do dziedzictwa kulturowego śląskiej ziemi.‘’
Obecnie grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, miłości, kobietach, motocyklach….czyli o życiu.
Dzięki bezpośredniemu kontaktowi muzyków z publicznością wszystkie dotychczas zagrane koncerty, spotykały się z bardzo pozytywnym przyjęciem fanów na terenie całej Polski. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie wyrażane bezpośrednio w internecie, jak również liczne recenzje, wywiady.
W sierpniu 2014 roku zespół rozpoczyna współpracę z SP RECORDS. Obecnie muzycy pracują nad nowym materiałem fonograficznym i już niebawem pojawi się pierwszy singiel zapowiadający nowy album.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.