Octavia i jej nowy teledysk ,,Gdy zamykam oczy”

Utworem tym Octavia zakwalifikowała się do koncertu Debiuty na tegorocznym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

„Gdy zamykam oczy”  zarówno w kwestii muzycznej jak i wizualnej niesie głębokie, emocjonalne i ogólnoludzkie przesłanie, bardzo aktualne dla naszych czasów.„Wojny, konflikty, ograniczenie wolności, tworzą podziały między ludźmi. Ich konsekwencje przechodzą na kolejne pokolenia. Tkwimy w zamkniętym kręgu, nie wyciągamy wniosków z lekcji historii. Zainspirowało mnie to do napisania takiego tekstu i stworzenia adekwatnego obrazka, który porusza tę nutę mojego postrzegania aktualnych konfliktów, turbulencji na świecie. Utwór nawiązuje też do bardziej intymnego, osobistego konfliktu, który może wystąpić w rodzinie, w związku. Dotykają mnie historie osób, które jednego dnia przeżywają wzniosłą, piękną miłość a chwilę później potrafią opowiadać o tej samej osobie z nienawiścią…ale dla pewności dodam, że wszystkie postaci występujące w teledysku są fikcyjne, pokazane miejsca nie istnieją, a ja nigdy w nich nie byłam. Uczucia pokazane w klipie są autentycznie „wygrane”tak o swoim najnowszym teledysku i utworze, dla którego powstał, opowiada Octavia.


Singiel „Gdy zamykam oczy” zwiastuje nowa płytę Octavii, której premiera planowana jest jeszcze w tym roku.  Jaka będzie to płyta? Octavia uchyla rąbka tajemnicy.


„To wypadkowa moich aktualnych zainteresowań muzycznych, które mogę zamknąć określeniem FUTURE POP. Choć to moja w pełni autorska płyta, znajdą się na niej też  muzyczne, gościnne ciekawostki.

Jeden z utworów na płycie został wyprodukowany przez Troya Millera, ostatniego perkusistę grającego z nieodżałowaną Amy Winehouse. Będzie też utwór, który nazywam swoją „wokalno-muzyczną” wizytówką, skomponowany prze Tomasza Szymusia (dyrygent, m.in w programie Taniec z gwiazdami).”


Octavia pochodzi z Polski, ale żyje i pracuje także w Londynie. Jest utalentowaną piosenkarką – posiada skalę głosu obejmującą cztery oktawy, pisze zarówno muzykę jak i teksty. Jest flecistką.

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Podyplomowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie. Stypendystką Conservatorium A. Casselli w L’Aquilli i Santa Cecilia w Rzymie we Włoszech (flet poprzeczny i śpiew operowy).


Octavia na Facebook

Octavia na You Tube

Octavia na Vevo

Octavia – strona oficjalna 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.