Oddział Zamknięty, Dr Misio i Piotr Bukartyk na 23. Przystanku Woodstock

Odział Zamknięty i Dr Misio na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock oraz warsztaty muzyczne z Piotrem Bukartykiem. Dodatkowo program ostatniego dnia koncertów na Scenie Viva Kultura!

Z przyjemnością ogłaszamy, że do grona artystów, którzy wystąpią na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock dołączyli: Oddział Zamknięty oraz Dr Misio! Z kolei dobrze znany Woodstockowiczom Piotr Bukartyk poprowadzi warsztaty muzyczne na ASP, które tradycyjnie zakończą się wspólnym występem na zakończenie festiwalu. Znamy również program ostatniego dnia koncertów (5 sierpnia), które odbędą się na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny!

Pełny line up tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie www.woodstockfestival.pl.


Oddział Zamknięty nieustannie od 38 lat daje jedne z najlepszych koncertów w Polsce. Łączy już cztery pokolenia swoich wiernych fanów wykonując swoje największe przeboje. Wśród nich m.in.: „Ten Wasz Świat”, „Party”, „Obudź się”, „Gdyby Nie Ty”, „Rzeka”, „Ich Marzenia”, „Szkoła”, „Sama”, „Szkiełko”, „Andzia”, „Oddział”, „Debiut”, „Uszy”. Na Przystanku Woodstock w czwartek – 3 sierpnia 2017 zespół zaprezentuje nowy materiał, w tym będzie miała miejsce prapremiera najnowszego utworu.

Oddział Zamknięty w składzie z jego współzałożycielem i kompozytorem Wojciechem Łuczaj- Pogorzelskim, Krzysztofem Wałeckim (wokalistą i autorem tekstów – m.in. współautor albumu OZ „Parszywa 13”), Grzegorzem „Ornette” Stepieniem (od 15 lat na basie w OZ), Pawłem OZiabło (najmłodszym odkryciem w OZ)  i perkusistą Maciejem” Magik” Kudłą (zapraszanym na najlepsze w warsztaty muzyczne w Europie) wystąpią ze swoimi największymi hitami oraz premierowymi utworami specjalnie dla Was!


Dr Misio wraca na Przystanek Woodstock! Pierwszy raz na naszym festiwalu zagrał na 20. Przystanku Woodstock w 2014 roku. W tym roku wystąpi na Małej Scenie w sobotę – 5 sierpnia o godzinie 23:00 i będzie mieć dla Was piosenki między innymi ze swojej najnowszej, głośnej płyty – „Zmartwychwstaniemy”.

12 maja ukazał się najnowszy, trzeci album Dr Misio pod tytułem „Zmartwychwstaniemy”. Dla wszystkich, którzy znają ich poprzednie płyty, czyli byli na koncertach, to będzie szok. Po drugiej, świetnie przyjętej przez fanów i dziennikarzy muzycznych, mroczno-gorzkiej płycie „Pogo” z 2014 roku, pisano, że jest „mocna jak spirytus i ostra jak brzytwa”, że „faceci po przejściach śpiewają smutne piosenki o miłości i śmierci”. Ale ta rockowa załoga pod wodzą Arka Jakubika już wtedy wiedziała, że na trzeciej płycie musi być rewolucja.

I jest. Otworzyli się na nową energię. Na muzykę. Na zupełnie nowe brzmienia. Za muzyczne zmartwychwstanie Dr Misio odpowiedzialny jest Kuba Galiński, młody, wybitnie wszechstronny producent muzyczny. Słychać to na tej płycie. Bez zmian został przekaz. Dalej śpiewają „smutne piosenki o miłości i śmierci” do tekstów Vargi i Świetlickiego. Cyniczne, depresyjne i jak zawsze celne obserwacje współczesnego świata. Tyle, że teraz ten przekaz jest podszyty wyjątkowo dużą dozą inteligentnej ironii. I może częściej niż zwykle wadzą się w swoich piosenkach z Bogiem. Nieprzypadkowo wszak płyta nosi tytuł „Zmartwychwstaniemy”.

Skład zespołu: Arek Jakubik (wokal), Paweł Derentowicz (gitara), Mario Matysek (gitara basowa), Radek Kupis (klawisze) i Janek Prościński (perkusja).


Piotr Bukartyk – autor i kompozytor, a tak naprawdę zwyczajny układacz piosenek, posługujący się gitarą, tenorem umiarkowanie bohaterskim, bądź sopranem koloraturowym domowej roboty. Układa jedną piosenkę tygodniowo – w czwartek wieczorem. W piątek rano premiera w radiowej Trójce, w audycji Wojciecha Manna. I tak od wielu już lat. Co jakiś czas wybiera parę numerów i robi z tego płytę. Sprzedają się przyzwoicie.

Koncertuje solo, w duecie (druga gitarka), trio (druga gitarka plus Hammond), kwartecie (j.w. plus bas), lub z całym bandem (j.w. plus bębny). Są na to dowody w postaci dwóch płyt koncertowych – jedna ze studia im. Agnieszki Osieckiej, druga z Dużej Sceny Przystanku Woodstock 2012. Wszystkie historie śpiewane przez Piotra, oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwa Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.

Piotr Bukartyk poprowadzi na 23. Przystanku Woodstock warsztaty muzyczne, które są nieodłącznym elementem festiwalu. Tradycyjnie zakończą się one wspólnym występem na Dużej Scenie, wieńczącym tegoroczną edycję imprezy!


ROZKŁAD JAZDY SCENY VIVA KULTURA – IV DZIEŃ

Pokojowa Wioska Kryszny jest stałym i niezwykle barwnym elementem Przystanków Woodstock. Jej organizatorem jest Fundacja Viva Kultura, która co roku stara się przybliżyć uczestnikom festiwalu elementy kultury Indii (w postaci warsztatów jogi i medytacji, pokazów tańca, teatru, filozofii i mantr) oraz dba o Woodstockowiczów poprzez przygotowanie dla nich i sprzedaż po minimalnych kosztach wegetariańskiego i wegańskiego jedzenia.

Ideą Pokojowej Wioski Kryszny jest również prezentowanie muzyki, która jest głównym nośnikiem pozytywnej energii Przystanku Woodstock. Co roku organizowana przez nich Scena Viva Kultura – trzecia scena festiwalu – gromadzi wiele znanych i lubianych zespołów z Polski i ze świata.Na tegorocznej edycji Przystanku Woodstock Scena Viva Kultura rozpocznie swoją działalność 13 lipca (środa). Tradycyjnie każdego dnia od godziny 13:00 będzie prezentowany program artystyczny, a o godzinie 16:00 wystartują koncerty, które zakończą się po północy.

Rozkład jazdy Sceny Viva Kultura – sobota (5 sierpnia)

16:00 – 16:40 – TROTY

17:00 – 17:40 – ZWŁOKI

18:00 – 19:00 – KRAMBABULA

19:20 – 20:20 – JACEK STĘSZEWSKI

20:40 – 21:40 – NIESPODZIANKA

22:00 – 23:00 – LENIWIEC

23:20 – 00:30 – GA-GA ZIELONE ŻABKI


Zajrzyj po więcej :

Przystanek Woodstock na Facebooku

Strona WWW


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.