„Oldschool Tour”, czyli jesienna trasa koncertowa Kuby Badacha!

Good Taste Production z największą przyjemnością zaprasza na pierwszą odsłonę trasy koncertowej Kuby Badacha, która promuje jego solowy album „Oldschool”. Jesienią artysta zagości w kilkunastu miastach w całej Polsce.

Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem „Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty, który ma już wiele sukcesów na swoim koncie. Największe zebrane laury to nagroda Fryderyka dla wokalisty roku w latach 2011 oraz 2012. Współpracował z wielkimi polskimi artystami, m.in. Andrzejem Piasecznym czy Mieczysławem Szcześniakiem. Jego głos mogliśmy również usłyszeć w piosence „Małe szczęścia” oraz innych kompozycjach Roberta Jansona. Album Kuby Badacha „Obecny – Tribute to Andrzej Zaucha” został nagrodzony złotą płytą za sprzedaż ponad 15 tysięcy egzemplarzy.

Kuba Badach o swojej płycie:
„Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze „starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych.
Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album „Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.

Poniżej prezentujemy pierwszy singiel z nowego albumu, którego premiera odbędzie się już 6 października br.

„Oldschool” zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tęskniących za ambitnym popem. Nie zabraknie oczywiście jazzowego brzmienia artysty, czego próbkę możemy usłyszeć w powyższym singlu.

 

Sprawdź, czy Kuba wystąpi również w Twoim mieście!

30 października / Kielce / Kieleckie Centrum Kultury
31 października / Kraków / ICE Kraków
7 listopada / Lublin / Centrum Spotkania Kultur
8 listopada / Rzeszów / Filharmonia Podkarpacka
11 listopada / Słupsk / Sinfonia Baltica
12 listopada / Koszalin / Filharmonia Koszalińska
13 listopada / Szczecin / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
17 listopada / Gdańsk / Stary Maneż
20 listopada / Warszawa / Teatr Roma
24 listopada / Chorzów / Teatr Rozrywki
26 listopada / Poznań / Sala Ziemi MTP
27 listopada / Toruń / CKK Jordanki

Więcej informacji na temat Kuby oraz trasy koncertowej:

https://www.facebook.com/Kuba-Badach-158101600901474/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.