ORF 2017 – pełen program godzinowy, mistrzowie polskiego dancehallu w Ostródzie!

Ostatnim wykonawcą głównych festiwalowych scen Red i Green jest kolektyw Dancehall Masak-Rah. Organizatorzy ogłosili pełen program godzinowy imprezy, która odbędzie się w Ostródzie w dn. 10-13 sierpnia. Wystąpi 35 wykonawców z 11 krajów. To największa manifestacja jamajskiej muzyki i kultury w Polsce. Do końca maja karnety kosztują 200 PLN.

 PROGRAM GODZINOWY FESTIWALU

Wiadomo już kto, gdzie i o której godzinie wystąpi w trakcie festiwalu na jego głównych scenach Red (koncerty live) oraz Green (live acty, DJ’e, sound systemy). Wszystkie szczegóły przeczytać można w zakładce „line-up” na festiwalowej stronie:
https://www.ostrodareggae.com/line-up/


DANCEHALL MASAK-RAH FEAT. DIEGO CICHY DON

27Pablo i Junior Stress zawsze rozpalają do czerwoności. Teraz oprócz wszystkich gagów i dynamicznego dancehallu wnoszą coraz więcej własnych produkcji i zapowiadają album Diega.

Historia powstania tego projektu sięga 2008 roku, kiedy w warszawskim klubie Mandala 27Pablo i Junior Stress zagrali pierwszą sesję tego cyklu. Przez 8 lat ekipa zagrała setki imprez w Warszawie i całym kraju, zarówno w klubach jak i na festiwalach. Tysiące jamajskich kawałków pomieszanych z setkami nieśmiesznych dowcipów okazały się być formułą, która wciąż daleka jest od wyczerpania i porywa zarówno fanatyków jamajskiego grania, jak i ludzi nie mających pojęcia o dancehallu czy reggae. W 2013 roku Dancehall Masak-Rah zdobyła nagrodę “Nocne Marki” Aktivista w kategorii Impreza Roku. Dancehall Masak-Rah w każdą niedzielę prowadzi swoją audycję w warszawskim Radiu Kampus. W jej ramach udało im się zrealizować pierwszy w historii Polski program radiowy na żywo z Jamajki. Od 2016 roku Masak-Rah gra sety z Diego Cichym Donem, który lada chwila wydaje super nowoczesną dancehall-bassową płytę. Na imprezach klasyki Junior Stressa grane są w nowych zremiksowanych wersjach, do których riddimy produkował 27Pablo. Ekipa weszła na nową, kreatywną drogę, przynosząc na imprezy sukcesywnie coraz więcej swojej autorskiej muzyki. Będzie gorąco!

Green Stage, 12.08

Dancehall Masak-Rah live ORF 2014 https://youtu.be/RM737MCd9rU


 

PLAYLISTA WYKONAWCÓW ORF 

Na profilu Soundcloud festiwalu powstała playlista z muzyką artystów, którzy wystąpią na tegorocznej edycji imprezy. Do Ostródy można już przygotowywać się, słuchając różnych barw jamajskiej muzyki z wielu zakątków świata:

http://bit.ly/ORF2017sound

 

Ostróda, Czerwone Koszary

Ostróda Reggae Festival to czołowe polskie święto muzyki wywodzącej się z Jamajki. W 2017 roku odbywa się już po raz 17-sty. Ostróda z sukcesem udowadnia uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz całe rodziny z dziećmi.

Z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez „Białe Koszary” do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta – „Czerwonych Koszar”, na przestrzeni czasu festiwal przeszedł długą drogę. Zawsze związany z pięknym mazurskim miastem, którego nazwa dla wielu ludzi stała się synonimem reggae.

Edycja 2016 zapisała się w pamięci obecnych wieloma pięknymi wydarzeniami muzycznymi, z koncertami międzynarodowych gwiazd pokroju Alborosie (Włochy/Jamajka), Tarrusa Riley’a (Jamajka), Dellé (Niemcy/Ghana), Jah9 (Jamajka), Katchafire (Nowa Zelandia) czy Nattali Rize (Australia/Jamajka). Druga edycja jedynego na świecie międzynarodowego World Reggae Contest okazała się sukcesem i wypromowała nieznane szerzej zespoły. W tym roku konkurs przyciągnął uwagę 81 grup z 31 krajów świata, w tym wielu z tak odległych miejsc jak Jamajka, USA czy Brazylia. Zwycięzca, holenderska grupa The Dubbeez, w ramach głównej nagrody nagrywać będzie swój album na Jamajce. Finał konkursu w ramach współpracy z największym na świecie portalem reggae, Reggaeville.com, transmitowany był na żywo w internecie dla kilkutysięcznej, międzynarodowej publiczności. W sieci można było również oglądać wywiady i konferencje z festiwalowego biura prasowego.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się DJ-sko/producenckie występy na scenie Green z wieloma zagranicznymi i krajowymi gwiazdami gatunku, jak i mniejsze sceny Yellow i Jah Love, które skutecznie uzupełniły artystyczną ofertę.

Jak co roku, w trakcie imprezy w budynku ostródzkiego amfiteatru odbyły się spotkania i projekcje filmowe w ramach Uniwersytetu Reggae oraz warsztaty tańca i gry na bębnach na molo. Na terenie festiwalu funkcjonowała kreatywna strefa aktywności dla dzieci oraz strefa chillout. Ze swoimi stoiskami obecne były pro-ekologiczne organizacje pozarządowe.

ORF niezmiennie cieszy się opinią imprezy kulturotwórczej – odkrywa nieznanych jeszcze w Polsce artystów, propaguje nowe zjawiska wokół reggae i edukuje.

Ostróda Reggae Festival 2016 ponownie zgromadził wielotysięczną publiczność i potwierdził swój status najważniejszego święta reggae w Polsce.

Profil festiwalu na FB polubiło już prawie 50.000 osób, a impreza obecna była w największych polskich mediach jak Onet czy TVP.


Zajrzyj po więcej:

Ostróda Reggae Festival na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.