Papaya Films i Filip Załuska znów ramię w ramię z muzyką!

POSTER VO PAPAYALaureat konkursu domu produkcyjnego Papaya Films znów rusza w świat elektronicznej muzyki. Po raz kolejny Filip Załuska połączył siły z producentem muzycznym Wojtkiem Urbańskim, z którym razem wcześniej pracowali przy klipie The Fib, kolektywu Rysy. Teraz zobrazowali najnowszy singiel pt. ID zupełnie nowej formacji Urbańskiego.

Laureat konkursu Papaya Young Directors Filip Załuska to nie tylko utalentowany operator, ale także świetny reżyser. W obie role wcielił się także przy drugim wspólnym projekcie, tworzonym z Wojtkiem Urbańskim – producentem muzycznym. Najpierw mieli okazję razem pracować przy klipie do The Fib – elektronicznym kawałku zespołu Rysy. Formację tworzył Urbański i Łukasz Stachurko (Sonar Soul), a na wokalu często pojawiała się Justyna Święs (znana m.in. z grupy The Dumplings). Poprzednia produkcja to wyrazista muzyka i mocny, ciekawie zrealizowany obraz, za który Załuska otrzymał nagrodę na Yach Film Festival i wiele wyróżnień międzynarodowych! Tym razem Filip bierze na tapetę twórczość zupełnie nowego, solowego projektu Urbańskiego – V/O. Klip jest adaptacją singla pt. ID, który będzie zapowiadał dużo szersze wydawnictwo planowane na czerwiec tego roku. W rolach głównych wystąpili Zofia Wichłacz (Miasto 44) i Maciej Radel (Generał Nil). V/O to charakterystyczny styl o szorstkich brzmieniach i mocnej rytmice, połączony z silnymi emocjami w warstwie melodycznej – ID perfekcyjna mieszanka muzyki i obrazu.
Osobiście jestem podekscytowany, bo pracując z Wojtkiem, mam wrażenie, ze on idzie swoja ścieżką muzyki, a ja gdzieś obok ścieżką obrazu, ale razem spotykamy się na jednej drodze. Muzyka Wojtka daje mi ostrego kopa do myślenia obrazami – opowiada Filip Załuska.

Filip Załuska – operator, reżyser, laureat konkursu Papaya Young Directors. Razem z Janem Forysiem zrealizowali kampanie reklamowe m.in. dla McDonald ’s, Rainbow Tours i Festiwalu Przemiany. Reprezentowany przez Point Of You, realizuje samodzielnie reklamy i teledyski.
Papaya jest niezależnym domem produkcyjnym, który specjalizuje się w produkcji contentu, filmów reklamowych, fabularnych oraz teledysków. Papaya realizuje swoje produkcje na całym świecie, prowadząc równocześnie biura w Warszawie i Londynie. Jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu dla młodych twórców Papaya Young Directors.


Zajrzyj po więcej!

https://m.facebook.com/papayafilms/


Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *