Patrick the Pan i Ralph Kaminski z singlem „Imiona Tajfunów”

Zaledwie kilkadziesiąt minut temu w Internecie ukazał się teledysk Patricka the Pana do singla „Imiona Tajfunów”. Utwór ten stanowi zapowiedź nowego wydawnictwa, którego premierę zaplanowano na wiosnę 2018 roku. 


Jest to piosenka wyjątkowa co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, Piotr zaprosił do nagrania specjalnego gościa, Ralpha Kaminskiego. Jest to też pierwsza w twórczości Piotra piosenka polityczna.


Wiadomości oglądam trzy razy dziennie, ale wcale nie ze względu na politykę – opowiada wokalista. – Po prostu, lubię wiedzieć, co się dzieje. Wydarzenia w naszym kraju z ostatniego roku sprawiły jednak, że zaczęła się we mnie budzić trudna do okiełznania złość. Te emocje były dla mnie swoistą nowością, bo do tej pory sprawy polityczne nie wywoływały u mnie żadnych emocji. Gdy ludzie zaczęli wychodzić masowo na ulicę, zdałem sobie sprawę, iż to efekt tej samej złości, którą czułem też w sobie, tylko to był krok dalej. Było to dla mnie na tyle fascynujące, że postanowiłem napisać o tym piosenkę. Tak powstały „Imiona Tajfunów”. Z uwagi jednak na mój brak dostatecznych kompetencji i wiedzy, by świadomie nawiązywać głęboki dialog o tych sprawach, starałem się tak napisać tekst, by bez moich didaskaliów nie budził on oczywistych skojarzeń z polityką. Chciałem, by można go było interpretować na wiele sposobów. W gruncie rzeczy interesowała mnie energia – ta we mnie jako prostej jednostce, ta, przeciwko której ludzie wyszli na ulice, oraz ta, którą ci ludzie mieli w sobie. Chciałem napisać coś uniwersalnego. Coś, co wpisze się w ogólnoświatowy obraz zderzeń Ludzi A z Ludźmi B i jakie to zderzenie budzi emocje po obu stronach. Tak naprawdę ta piosenka nie jest o polityce, a o ludziach i energii – złej i dobrej – jaka w nich potrafi się obudzić.Teledysk powstał dzięki zaangażowaniu fanów, którzy nadesłali filmy z różnych manifestacji mających miejsce w ostatnim czasie. Na tle protestów widzimy dwoje młodych ludzi – przedstawicieli dwóch stron konfliktu. W rolę głównego bohatera wcielił się znany aktor, Tomasz Schuchardt, partneruje mu Natalia Atmańska. Całość wyreżyserował Natan Berkowicz. Za słowa i muzykę odpowiada Piotr Madej.

Piosenka jest dostępna w serwisach online: https://kayax.lnk.to/ImionaTajfunow.


Zajrzyj po więcej:
Patrick the Pan na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.