[PATRONAT] Rasm Almashan prezentuje drugi klip z płyty „YEMENIA”

„JOY” to drugi utwór z debiutanckiej płyty „YEMENIA” Rasm Almashan, który możemy także oglądać na ekranach naszych urządzeń mobilnych. Od 10 maja klip dostępny jest na kanale YouTube artystki.


Forma klipu doskonale nawiązuje do sytuacji, w której od ponad dwóch miesięcy, znajdują się artyści i ich rodziny. Do udziału w teledysku Rasm Almashan zaprosiła swoją rodzinę oraz muzyków, którzy zagrali w tym utworze.

Nieprzypadkowo czas kwarantanny zainspirował artystkę do nagrania klipu do tego właśnie utworu „JOY”. Jest to dość przewrotny utwór, bo chociaż sam tytuł oznacza radość, tekst mówi o depresji, smutku i o tym, abyśmy byli bardziej wrażliwi na problemy innych i pomagali sobie, a nie wzajemnie się oceniali. „JOY” to piosenka o tym, jak bardzo potrzebujemy obecności i wsparcia innych ludzi. To także prośba o dzielenie się radością z tymi, którzy jej potrzebują, o dzielenie się sercem, uśmiechem, a także wewnętrznym światłem z tymi, którzy cierpią i przechodzą trudne chwile. To cichy apel o bycie po prostu człowiekiem.Rasm Almashan – niezwykła wokalistka pochodzenia polsko-jemeńskiego, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W grudniu 2019 r. artystka wydała swój debiutancki album „YEMENIA”. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: Kultura de Natura oraz Sooomood. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym Laboratorium oraz z Orkiestrą NAXOS Milo Kurtisa i Kostka Yoriadisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.