Patrycja Kosiarkiewicz powraca z nowym singlem „Ale”

„Ale” to drugi singiel zapowiadający siódmą w dorobku płytę Patrycji Kosiarkiewicz pt. „Ogólnie chodzi o to”. Album ukaże się w 2020 roku i będzie mariażem synthpopu, elektro i elementów szeroko pojętej alternatywy.


Kompozytorka, ceniona autorka tekstów. Nie ma dnia, żeby radia nie grały jej piosenek. Ma na swoim koncie 6 albumów oraz ponad 250 utworów – w tym wiele stworzonych dla innych artystów w kooperacji z czołowymi polskimi producentami muzyki pop.

W utworze „Ale” artystka jak zwykle zajęła się stroną kompozytorsko – autorską, wspomaga ją maciasuX. Utwór podobnie jak cały materiał na nadchodzący krążek powstał w domowym studiu w otoczeniu klasycznych brzmień analogowych syntezatorów i automatów perkusyjnych.

Miks jest dziełem Patryka Tylzy, jednego z najzdolniejszych realizatorów młodego pokolenia. Autorami muzyki są P. Kosiarkiewicz, M. Mąka, słowa: Patrycja Kosiarkiewicz.Jej przygoda z muzyką trwa już 25 lat. Zaczynała jako liderka zielonogórskiego zespołu O! la, la, by po wydaniu w 1996 roku płyty „Euforia” (Koch) skupić się na karierze solowej. Największy sukces komercyjny odniosła albumem „Bajeczki” (Polygram 1997), który prócz nagród („Playbox”, „Indywidualność roku”, nominacja do nagrody „Fryderyk”) i tras koncertowych, przyniósł też dwa wielkie hity, dziś śmiało można powiedzieć – evergreeny polskiej muzyki pop, piosenki: „Jak ja wierzę” i „Radosny”.

(materiały promocyjne)