Paulina Przybysz śpiewa w obronie lasów – premierowy utwór “Liść” wspiera kampanię Greenpeace

Najnowszy singiel Pauliny Przybysz “Liść” wspiera kampanię Greenpeace “Chrońmy lasy”. Artystka, która od lat zaangażowana jest w działania na rzecz planety, tym razem zwraca uwagę na wyjątkowe piękno polskich lasów, problem postępującej dewastacji przyrody oraz niewystarczającej ochrony starych drzew.

„Piosenka “Liść” powstała w marcu 2020, w czasie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach. Nie było mi bardzo źle, bo mieszkam praktycznie w lesie. Codziennie robiłam długie spacery, które wydawały się jednym z ważniejszych do wykonania zadań i choć teoretycznie nie przynoszą wymiernej, namacalnej korzyści, to samo obcowanie z naturą, bogactwem dźwięków, które w zasadzie czytałam jako leczniczą ciszę, obserwowanie zmian na drzewach, mchu, zadziwiającej różnorodności grzybów, tempa rzeki, śledzenie dzięciołów, zastyganie na widok sarny czy dzika, totalnie uziemiało moje myśli i ciało. Kiedy tam jesteś, wiesz, że wszystko co tam się wydarza, ma racje i otwiera cię na czucie bez zbędnych słów. Kocham Las, był tu przed nami, robi wspaniałą robotę i należy mu się nasza opieka.

Utwór powstał przy współpracy z jednym z moich najulubieńszych muzyków, Markiem Pędziwiatrem. Wysłałam mu szkic piosenki, a on nagrał swoje pianino, traktując je jak narzędzie do skończonej niemalże produkcji, więc oprócz dogranego shakera, wszystko co tu słychać, to głos i pianino zlepione w całość przez finalną produkcję Jacka Antosika.
Od lat łączę swój głos i energię z Greenpeace. Podziwiam pracę aktywistów, którzy swoją wrażliwość potrafią odważnie odkrywać w konfrontacji z wielkimi przeciwnikami. Staram się to robić w swojej sztuce i mam nadzieję, że to co robię jest też zmianą.” – mówi Paulina Przybysz.

Towarzyszący utworowi klip wyreżyserował Anu Czerwiński. Można zobaczyć w nim świeże ujęcia ze szczególnie ważnych lasów, takich jak Puszcza Białowieska, Puszcza Karpacka czy Puszcza Piska. Wystąpili w nim też aktywiści i aktywistki Greenpeace Polska.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/paulinaprzybyszofficial

Instagram: https://www.instagram.com/paulinathenew/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.